ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ثمرات دفاع مقدس است

بروجرد - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از ثمرات دفاع مقدس است که باید همواره ماندگار و یادگار بماند.

نادر ارجمندی روز جمعه در تشریح برنامه های اجرایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران افزود: یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است.

وی اظهار داشت: در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی ها و ایثارگری های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی همه جریان ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داد .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد بیان کرد: در آستانه  فرارسیدن هفته دفاع مقدس این اداره اقدام به اجرای چندین برنامه متنوع فرهنگی و هنری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در هفته فوق خواهد نمود.

ارجمندی اضافه کرد: اجرای نمایش خیابانی "مادر غواص" به نویسندگی و کارگردانی پژمان شاهوردی، برگزاری مسابقه کتبی با عنوان " دفاع همچنان باقیست، برگزاری شب شعر و خاطره در بستر شبکه های اجتماعی و فضای مجازی با عنوان " سرزمین یاران اربعین، برگزاری نمایشگاه عکس شهدای هنرمند با عنوان «یاد یاران»، و رونمایی از سرود ویژه شهدای دانش آموز شهرستان باعنوان " نیمکت های سوخته" ، و تجلیل از سه تن از هنرمندان ایثارگر دفاع مقدس از مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس در بروجرد می باشد.

شهرستان بروجرد در دوران دفاع مقدس یک هزارو ۵۰۰ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرد.

در تقویم کشور ۳۱ شهریور ۶ مهرماه به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha