الخزعلی: حمله اخیر به حشدالشعبی کار آمریکا و اسرائیل است

بغداد- ایرنا- دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق درباره حملات اخیر علیه مواضع نیروهای الحشد الشعبی در مرزهای عراق و سوریه اعلام کرد که آمریکا یا صهیونیست‌ها عامل حمله اخیر هستند و اساسا چنین اقدامی بدون اجازه واشنگتن ممکن نیست.

به گزارش ایرنا، قیس الخزعلی افزود: انکار حملات از سوی آمریکایی‌ها، مسئولیت را از آنها در این زمینه سلب نمی‌کند زیرا در عمل، مسئولیت حریم هوایی عراق با آنها است و اگر آنها در این حمله دست نداشته‌اند، کار دشمن صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه هواپیماهای اسرائیلی بدون موافقت آمریکایی‌ها نمی‌توانند مواضع نیروهای نظامی عراقی را هدف قرار دهند، از سکوت دولت عراق در این خصوص انتقاد کرد.

الخزعلی همچنین بی عملی دولت عراق در خصوص خرید سامانه دفاع هوایی برای جلوگیری از تجاوزهای مکرر علیه عراق را امری غیر قابل توجیه دانست.

شامگاه سه شنبه گذشته یک حمله دیگر به نقطه مرزی عراق با سوریه در القائم (البوکمال) -جایی که چند ماه پیش چهار مرزبان عراقی توسط نیروهای آمریکایی کشته شدند- با شلیک چهار فروند موشک انجام شد؛ اما آمریکایی‌ها ادعا کردند این اقدام اخیر، کار آنها نیست.

وین ماروتو، سخنگوی ائتلاف آمریکایی در عراق در واکنش به حمله اخیر در توییتی نوشت: «بمباران نوار مرزی عراق و سوریه به ما ارتباطی ندارد» موضوعی که برخی کانال‌های تلگرامی وابسته به گروه‌های مقاومت آن را «ناشی از ترس واکنش جناح‌های مقاومت عراق» عنوان کردند.

در این حمله، سه دستگاه خودرو و یک دوربین حرارتی که از آن برای مراقبت از نوار مرزی و جلوگیری از نفوذ تروریست‌های داعش به عراق استفاده می‌شد تخریب شد.

منابع خبری نزدیک به گروه‌های مقاومت عراقی اعلام کردند این حمله به وسیله شلیک چهار موشک از جنگنده‌های اف ۱۵ آمریکایی و نیز یک پهپاد انجام شده است.

منابع مقاومت اعلام کردند که این حمله تلفاتی در پی نداشته است.

کمتر از سه ماه پیش در شامگاه ششم تیرماه ۱۴۰۰ جنگنده‌های آمریکایی سه نقطه استقرار نیروهای الحشدالشعبی در منطقه القائم را هدف قرار دادند.

به دنبال این تجاوز چهار نیروی عراقی به شهادت رسیدند که تحت فرماندهی ستاد عملیات مشترک در حال انجام وظیفه جهت پیشگیری از نفوذ عناصر داعش از سوریه به عراق بودند.

صابرین نیوز کانال تلگرامی وابسته به گروه‌های مقاومت عراقی در یک نظرسنجی از مخاطبان خود پرسیده است که بعد از انکار آمریکا درباره دست داشتن در این اقدام، این حمله جدید را کار کدام طرف می‌دانند.

حدود ۶۹ درصد از سه هزار شرکت کننده در نظر سنجی گفتند این حمله کار رژیم صهیونیستی بوده است.

صابرین نیوز به تحقیقات اولیه کارشناسان داده پردازی مسلط به کار با اوسینت (OSINT) استناد کرده که اعلام کرده‌اند؛ ردپای نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در حمله اخیر به مرزهای عراق با سوریه دیده می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha