فتاح : عزم بنیاد مستضعفان بر محرومیت‌زدایی است

اردبیل - ایرنا - رئیس بنیاد مستضعفان گفت : عزم این بنیاد بر محرومیت زدایی از چهره مناطق کمتر برخوردار و کاستن از مشکلات مردم است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پرویز فتاح شامگاه پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود : رهبر معظم انقلاب نیز بارها از ما خواسته اند تا با محرومیت زدایی و کمک به محرومان و بالا بردن وجهه اجتماعی بتوانیم چهره این نهاد را بیش از پیش برجسته‌تر کنیم.

وی با اشاره به سفر خود به اردبیل و بازدید از چند پروژه و منطقه محروم در این استان گفت : هرچند مناطق زیادی در کشور از محرومیت رنج می‌برند ولی احساس ما بر این است که مردم مناطق محروم این استان به دریافت خدمات بیشتری نیاز دارند.

وی در ادامه با اشاره به سفر امروز خود به منطقه مرزی آزادلو از توابع شهرستان گرمی استان اردبیل گفت: ایمان، اخلاق و منش مرزداران این منطقه به عنوان سرمایه نظام اسلامی مثال زدنی است.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین با ارایه گزارشی از بازدید خود از پروژه‌های عمرانی استان اردییل ادامه داد: کار بهسازی باند دوم فرودگاه اردبیل در مراحل پایانی بوده و با پوشش آسفالت پلیمری مقاوم به سرمای سخت اردبیل که برای اولین بار در ایران بر روی این باند استفاده می‌شود و نیز تجهیز به امکانات پیشرفته بر ایمنی این فرودگاه افزوده می‌شود.

فتاح همچنین از طرح  راه آهن سراسری اردبیل به عنوان یکی از خطوط آهن بسیار سخت در ایران یاد کرد و افزود: مجری این طرح از بهترین شرکت‌ها با تجهیزات فنی پیشرفته و بروز دنیا می‌باشد.

او با اشاره به طلب پنج هزار میلیارد تومانی پیمانکار این طرح از دولت گفت: پیمانکار طرح راه آهن اردبیل با اطمینان از اینکه این مبلغ دیر یا زود پرداخت می‌شود با شتاب بیشتر اجرای آن را ادامه می دهد و امید است در کوتاه‌ترین زمان ممکن آرزوی دیرینه مردم اردبیل در این زمینه تحقق یابد.

 او در پایان در پاسخ به درخواست‌های امام جمعه اردبیل در ارتباط با وجود مشکلات گوناگون در این استان گفت‌: بخشی از این موارد به کار کلان دولت مربوط می‌شود و باید در کنار کمک‌های بنیاد مستضعفان باتوجه ویژه مجلس و نیز تشویق بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری از سوی دولت به رفع آنها کمک کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان برای بازدید از پروژه های این بنیاد در استان اردبیل روز چهارشنبه به استان اردبیل سفری ۲ روزه داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha