پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری؛ پروژه مسکن ملی طبس شتاب می‌گیرد

بیرجند - ایرنا - نشست رفع موانع پروژه مسکن ملی شهر طبس با هدف اجرایی شدن مصوبات سفر رییس جمهوری به این شهرستان برگزار و مقرر شد آماده‌سازی سایت ۷۹ هکتاری مسکن ملی همچنین صدور پروانه ساختمانی از روز شنبه ۲۷ شهریور آغاز شود.

به گزارش ایرنا نشست رفع موانع سایت مسکن ملی شهر طبس ۶ روز پس از سومین سفر استانی رییس جمهوری امروز (پنجشنبه) با حضور جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در محل ساختمان معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس برگزار شد.

این نشست که بیش از ۲ ساعت به طول انجامید، با هدف اجرایی شدن مصوبات سفر اخیر رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی به خراسان جنوبی و شهرستان طبس در راستای بررسی مشکلات و تسریع در تامین زیرساخت‌های طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان برگزار شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در این نشست اظهار داشت: هزینه آماده‌سازی در سایت مسکن ملی ۷۹ هکتاری طبس مانند سایت ۵۰ هکتاری این شهر خواهد بود و هیچ گونه هزینه اضافه‌تر از متقاضیان اخد نخواهد شد.

وحید داعی با بیان اینکه برنامه زمان‌بندی تامین زیرساخت‌های مسکن ملی طبس تدوین شده است تصریح کرد: تمامی جلسات هماهنگی برای انعقاد قرارداد آماده‌سازی سایت ۷۹ هکتاری طبس با شهرداری این شهر انجام شده است و هیچ تعللی در این زمینه پذیرفته نیست.

وی گفت: خراسان جنوبی دارای ۵ هزار و ۹۸۳ متقاضی واجد شرایط مسکن ملی است و با توجه به اینکه تامین و تخصیص زمین برای متقاضیان برعهده وزارت راه و شهرسازی است، زمین برای تمامی متقاضیان مسکن ملی در استان خراسان جنوبی تامین شده و حدود ۳ هزار واحد مسکن نیز وارد فاز اجرایی از صدور پروانه تا اجرای فونداسیون، اسکلت، سفت‌کاری و نازک‌کاری شده‌ که چون عملیات ساخت برعهده متقاضیان است، پیشرفت کار در شهرهای مختلف استان متفاوت است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی جزو سه استان برتر کشور در زمینه تامین زمین مسکن ملی است؛ از جمله الحاق ۷۹ هکتار به شهر طبس کاری بسیار زمان‌بر و سخت بود.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن ملی برعهده بانک مسکن و خدمات زیربنایی شامل آب، برق، گاز و مخابرات برعهده دستگاه‌های مربوطه است افزود: هزار و ۸۴۳ متقاضی مسکن ملی در شهرستان طبس داریم که تاکنون ۷۴ میلیارد تومان به حساب مربوطه در بانک مسکن واریز کرده‌اند؛ ۳۴۲ واحد به بانک معرفی شده و ۵۹۹ واحد نیز عملیات اجرایی را آغاز کرده‌اند.

سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس نیز در این نشست گفت: پروانه ساختمانی برای سایت ۷۹ هکتاری مسکن ملی طبس براساس مراجعه متقاضیان و ارائه مدارک احراز مالکیت از شنبه ۲۷ شهریور توسط شهرداری صادر می‌شود.

مهدی الاهی درباره آماده‌سازی سایت ۷۹ هکتاری شهر طبس بیان کرد: قرارداد آماده‌سازی باید تا شنبه ۲۷ شهریور بین شهرداری به‌عنوان پیمانکار و اداره راه و شهرسازی منعقد و عملیات آماده‌سازی بلافاصله آغاز شود.

وی همچنین با اشاره به سالروز زلزله سال ۱۳۵۷ طبس، یاد درگذشتگان این واقعه را گرامی داشت و افزود: شهری که با خاک یکسان شده بود به برکت انقلاب اسلامی، دوباره ساخته و زیبا و سربلند شد و به طور یقین با اهتمام مسوولان، مشکلات مسکن ملی این شهر نیز از امروز و براساس مصوبات این جلسه رفع شد که سرعت گرفتن عملیات احداث مسکن ملی در شهر طبس را به دنبال خواهد داشت.

"جواد نوری‌زاده" مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان جنوبی، "علی‌اصغر آسمانی‌مقدم" مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، "مهدی دادگر" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی، "حسین امامی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی و معاونان شرکت‌های گاز و مخابرات استان در این جلسه حضور داشتند.

مسوولان پس از این نشست از محل سایت‌های ۷۹ هکتاری، ۵۰ هکتاری و ۵۶ واحدی مسکن ملی طبس بازدید کردند.

"رستم قاسمی" وزیر راه و شهرسازی روز جمعه ۱۹ شهریور امسال همزمان با سفر رییس جمهوری به خراسان جنوبی و شهرستان طبس، با همراهی امام جمعه طبس و سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه این شهرستان از سایت پروژه مسکن ملی بازدید کرد و از نزدیک آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی این پروژه را مورد بررسی قرار داد.

سرپرست فرمانداری ویژه طبس در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از پروژه مسکن ملی، خواستار افزایش سقف وام و تامین زیرساخت‌های مسکن ملی شد.

همچنین وی ظهر جمعه در نشستی با وزیر راه و شهرسازی خواستار دوبانده شدن محور طبس - اصفهان، محور طبس - یزد، محور طبس - دیهوک و طبس - ده محمد شد.

الاهی ضمن بیان مشکلات زیرساختی پروژه سایت مسکن ملی، بر به‌روز رسانی امکانات و زیرساخت‌های این پروژه ملی از جمله آب، گاز و برق تاکید کرد و خواستار اضافه شدن تسهیلات مسکن برای متقاضیان شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha