سردار کارگر: دفاع مقدس متعلق به آحاد ملت است

تهران-ایرنا-رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: وزارت دفاع، امورات نیروهای مسلح را ساماندهی و همچنین ارتباط نیروهای مسلح را با بخش‌های کشوری تنظیم و برقرار می‌کند که این مسئله بسیار با اهمیت است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ظهر امروز(پنجشنبه) در دیدار با امیر سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که در این وزارتخانه صورت گرفت، اظهار داشت: وزارت دفاع نقش بی‌بدیل و مهمی را در نیروهای مسلح و کشور ایفا می‌کند.
وی با اشاره به رسالت وزارت دفاع در پشتیبانی از نیروهای مسلح گفت: وزارت دفاع امورات نیروهای مسلح را ساماندهی و همچنین ارتباط نیروهای مسلح را با بخش‌های کشوری تنظیم و برقرار می‌کند که این مسئله بسیار با اهمیت است؛ چراکه برای دستیابی به این هدف، باید درک مناسبی از سیستم‌های کشوری و نیروهای مسلح داشت.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه، حضور امیر سرتیپ آشتیانی در وزارت دفاع را یک موقعیت ممتاز برای کشور و نیروهای مسلح قلمداد کرد و افزود: حضور امیر آشتیانی در رده‌های مختلف نیروهای مسلح و نقش ارزنده وی در این عرصه، می‌تواند بسترساز گام‌های بلند و مؤثر در حوزه ارتقای توان دفاعی باشد.
سردار کارگر اضافه کرد: امیدواریم که امیر آشتیانی همچنان‌که در سِمت‌های قبلی موفق بوده‌اند در این عرصه خطیر نیز همچون گذشته، موفق و سرافراز باشند.
وی سپس با اشاره به اقدامات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سال‌های اخیر گفت: این بنیاد در دوره دولت گذشته ۲۳ موزه دفاع مقدس را در سطح کشور ساخت؛ همچنین زمانی که در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مشغول به فعالیت شدم ۸۷۰ یادمان شهدای گمنام ساخته شده بود که امروز با همت تلاشگران این عرصه، ۲ هزار و ۵۰۰ یادمان شهدای گمنام در سراسر کشور ایجاد شده است.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به فعالیت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه نشر کتاب، بیان کرد: پیش از این، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در طول ۲۰ سال ۷۰۰ عنوان کتاب به چاپ رسانده بود، اما در طول هشت سال گذشته بیش از هفت هزار کتاب به رشته تحریر درآمده و چاپ شده است.
سردار کارگر ادامه داد: در حوزه راهیان نور نیز در سال ۱۳۹۲ نیز نزدیک به چهار میلیون نفر از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بازدید داشتند که این رقم در سال ۱۳۹۷ به بیش از هفت میلون نفر رسید.
وی اظهار داشت: ما همواره اعلام کرده‌ایم که دفاع مقدس متعلق به آحاد ملت بزرگ ایران است و اجازه ندادیم که هیچ گروه، حزب، قشر و جناحی دفاع مقدس را به انحصار خود دربیاورد؛ چراکه دفاع مقدس با پشتوانه همه مردم به پیروزی رسید.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تأکید بر اینکه اگر مردم به کمک نیروهای مسلح نمی‌آمدند و جبهه‌های حق علیه باطل را یاری نمی‌کردند، شاهد پیروزی‌های بزرگ در دوران دفاع مقدس نبودیم، گفت: امروز نیز مردم و دستگاه‌های دولتی با همان روحیه پای کار انقلاب و دفاع مقدس هستند و مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هیچ مشکل لاینحلی را پیش روی خود نمی‌بیند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha