سومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون بانه راه اندازی شد

سنندج- ایرنا- رییس مرکز بهداشت بانه گفت: در راستای دسترسی آسان شهروندان به مراکز واکسیناسیون سومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در سالن شهید صفری راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا، محمد علی مسلمی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح سومین مرکز واکسیناسیون سالن ورزشی شهید صفری بانه اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از استراتیژهای وزارت بهداشت دسترسی آسان شهروندان به مراکز واکسیناسیون است سومین مرکز واکسیناسیون کووید ۱۹ در سالن شهید صفری بانه راه اندازی شد.

وی افزود: ۴۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان بانه در مسیر بلوار مرزبانان ساکن هستند و راه اندازی این مرکز برای دسترسی آسان شهروندان در محلات منتهی به این مسیر ضروری است.

مسلمی با بیان اینکه این مرکز در راستای گام پنجم طرح شهید سلیمانی راه اندازی شد گفت: در مرکز واکسیناسیون شهید صفری بانه ۶ تیم در ۲ شیفت کاری صبح و عصر فعالیت می کنند و این مرکز روزانه ظرفیت تزریق ۸۰۰ دز واکسن کرونا را دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال بانه دز اول واکسن کرونا را در شهرستان بانه دریافت کردند ادامه داد: روند واکسیناسیون در شهرستان بانه رضایت بخش است و مردم به خوبی از ان استقبال می کنند.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهرستان بانه نیز گفت: سومین مرکز واکسیناسیون همگانی ویروس کرونا با همکاری همه ادارات شهرستان و با هدف تسریع در فرآیند واکسیناسیون راه اندازی شد.

سرهنگ مصطفی پیرزاد با بیان اینکه گام پنجم طرح شهید سلیمانی تسریع در روند واکسیناسیون عمومی با همکاری سپاه و بسیج است، افزود: این مرکز در راستای گام پنجم طرح شهید سلیمانی راه اندازی شده و تیم هایی برای رصد و شناسایی سریع بیماران و کاهش شیوع  ویروس کرونا فعال شد.

وی اظهار داشت: هدف طرح شهید سلیمانی این است که مردم هر محله در همان محله واکسینه شوند و به مراکز واکسیناسیون دسترسی داشته باشند و در این طرح رصد حمایتی، نظارتی و مراقبتی را پیگیری می کند.

سرهنگ پیرزاد با اشاره به تعامل سپاه و بسیج در حوزه بهداشت و سلامت گفت: با شیوع ویروس کرونا برای مدیریت و کنترل این ویروس حوزه بهداشت و سلامت به همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی نیاز دارد که سپاه و بسیج از ابتدا با این حوزه همکار و همراه شد.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha