خودروهای سنگین با تناژ غیرمجاز آسفالت جاده‌های ملکان را تخریب می‌کند

مراغه- ایرنا- فرماندار ملکان گفت: خودروهای حامل شن و ماسه به خاطر حمل بار بیش از ظرفیت مجاز، آسفالت جاده‌های این شهرستان به ویژه در مسیر روستای «اروق» را تخریب می‌کند.

به گزارش ایرنا نقی محمدی روز پنج‌شنبه در جلسه شورای ترافیک این شهرستان افزود: از این پس علاوه بر صاحبان این خودروهای سنگین، دست‌اندرکاران معادن شن و ماسه شهرستان نیز به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به تردد خودروهای چندین روستای بخش مرکزی از داخل روستای «اروق» به اجرای طرح کمربندی در این روستا توسط بنیاد مسکن و با همکاری اداره راه و شهرسازی ملکان اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح به منظور کاهش بار ترافیکی و همچنین رفاه حال اهالی «اروق» اجرا می‌شود.

فرماندار ملکان نسبت به اجرای کارشناسی و فنی طرح‌های ترافیکی به ویژه نصب استاندارد سرعت‌گیرها تاکید و خاطرنشان کرد: مسئولیت وقوع هرگونه سانحه و خسارت جانی و مالی احتمالی بر عهده دستگاه‌های مربوطه خواهد بود.

رئیس شورای ترافیک ملکان همچنین نصب دوربین‌های پلاک‌خوان در محدوده داخلی شهر ملکان با مشارکت خیران و اصناف این شهر را خواستار شد و بیان کرد: تجربه نشان داده است گه بازدارندگی دوربین‌های پلاک‌خوان بیشتر از سرعت‌کاه‌هاست.

به گفته دبیر شورای ترافیک ملکان نیز تهیه طرح ترافیکی این شهر توسط شهرداری، معرفی صاحبان معادن متخلف به مراجع قضایی، ایجاد زیرگذر در محدوده سه راهی «لکلر» تا «یوزباشکندی»، اجرای طرح کمربندی روستای «اروق»، نصب دوربین‌های پلاک‌خوان در داخل شهر و ساماندهی میدان امامت از اهم مصوبه‌های جلسه شورای ترافیک این شهرستان به شمار می‌رود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha