۲۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های آب آشامیدنی باشت اختصاص یافت

گچساران - ایرنا -فرماندار باشت گفت:۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های آب آشامیدنی در این شهرستان در سال جاری اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، سید مسعود حسینی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه روسای آب و فاضلاب باشت اظهار داشت:این میزان اعتبار از محل اعتبارات محرومیت زدایی برای اصلاح و تقویت شبکه آب باشت پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: در سال های اخیر تلاش های زیادی برای توسعه زیرساخت های آب و فاضلاب در این شهرستان انجام شده که ضمن برداشته شدن سنگینی مشک آب بر دوش اهالی روستاها منجر به کاهش اثرات تنش آبی در مناطق شهری نیز شده است.

رییس سابق آب و فاضلاب نیز در این نشست گفت:از ابتدای سال ۱۳۹۱ تاکنون ۵۱ طرح حوزه آب و فاضلاب در این شهرستان با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار انجام شده است.

امین محمدی اضافه کرد:احداث ۲۶باب مخزن با ظرفیت پنج هزار و ۳۰۰ مترمکعب،توسعه خط انتقال آب در ۷۰ روستای شهرستان به طول ۱۸۰ کیلومتر و توسعه خط انتقال آب در مناطق شهری به طول۳۰کیلومتر از مهمترین خدمات حوزه آب و  فاضلاب این شهرستان در سال های  اخیر بوده است.
وی حفر پنج حلقه چاه آهکی ،احداث ۶ ساختمان ایستگاه پمپاژ،توسعه شبکه برق و خرید انشعاب برق جهت تجهیز پنج این چاه ها  ،احداث شبکه فاضلاب به طول هفت کیلومتر خط انتقال و نصب ۶۵۰ انشعاب فاضلاب از دیگر خدمات انجام شده در ۹ سال گذشته تاکنون بوده است.
وی  تاکید کرد: همچنین در این مدت ۲۸ روستایی که به شبکه آب دسترسی نداشتند و از آب چشمه استفاده می کردند صاحب شبکه آب و چهار هزارخانوار روستایی از آب سالم ،بهداشتی و پایدار  بهره مند شدند.

محمدی تصریح کرد: احداث ساختمان مهمانسرای آبفای باشت،مکان یابی و تملک زمین به منظور احداث تصفیه خانه فاضلاب ،بازسازی و اصلاح ۲دهنه چشمه و واگذاری  بیش از سه هزار انشعاب جدید آب در مناطق شهر و روستا گوشه دیگری از خدمات ماندگار انجام شده سال های اخیر بوده است. 

مدیرعامل آب وفاضلاب کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین ضمن قدردانی از تلاش مسوولان شهرستان باشت برای توسعه شبکه آب و فاضلاب این شهرستان تغییر رویکرد مشترکان را ضرورت جدی سال های مواجه با تنش آبی مانند سال جاری عنوان کرد.

اسفندیار برخه از مسوولان فرهنگی و رسانه های ارتباط جمعی خواست تا نسبت به تبلیغات و اطلاع رسانی به شهروندان به ویژه استفاده غیرمجاز آب آشامیدنی برای مصارف کشاورزی و دامپروری اقدام کنند.

در پایان این آیین از خدمات و تلاش های امین محمدی رییس سابق آب وفاضلاب شهرستان باشت قدردانی شد و رهام صادقی به عنوان رییس جدید این اداره معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha