رئیس بنیاد مستضعفان: سد عمارت تا دهه فجر آبگیری می‌شود

اردبیل-ایرنا -رئیس بنیاد مستضعفان گفت: با توجه به اجرای بالای ۹۰ درصد از عملیات سد عمارت این سد به مرحله آبگیری رسیده و تا دهه فجر این امر عملیاتی می‌شود.

به گزارش ایرنا ، پرویز فتاح در جریان بازدید از سد عمارت که توسط بنیاد مستضعفان اجرا می شود، بیان کرد: همه سدها در صورت پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد می‌تواند آبگیری شود و این سد نیز یه مرحله  آبگیری رسیده است.

وی افزود: این سد می‌تواند در چند مرحله تا دهه فجر آبگیری شود.

فتاح بیان کرد: بنیاد مستضعفان به عنوان فاینانس داخلی ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این سد تامین کرده و مشکلات مالی اجرای این پروژه رفع شده است.

وی با بیان اینکه این سد جزو طرح‌های ملی بوده و دارای ردیف بودجه‌ای است ، اظهار کرد:  این سد دارای  مخزن مناسب برای انتقال آب است و در صورت رفع الزامات برای انتقال آب ، بنیاد مستضعفان نیز می تواند در روند اجرا همکاری کند.

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل هم در جریان این بازدید گفت: بدنه سد به اتمام رسیده و ساختمان فرماندهی نیز توسط بنیاد مستضعفان تکمیل شده و تا چند ماه آینده آبگیری این پروژه عظیم آغاز می شود.
وی با بیان اینکه یک سری مشکلات در تملک اراضی وجود داشته که با تامین اعتبار حل شده است افزود: اهداف سد عمارت برای تامین آب شرب پایدار برای روستاها و شهرهای گرمی و انگوت و نیز  کشاورزی این شهرستانها پیش بینی شده است.

سد عمارت در شمال اردبیل و در فاصله ۸۰ کیلومتری شهرستان گرمی و بر روی رودخانه دره‌رود احداث می‌شود و عملیات اجرایی آن از زمان تخصیص منابع مالی از صندوق توسعه ملی در سال ۱۳۹۴ سرعت گرفته است.

پرویز فتاح برای بازدید از پروژه‌های عمرانی بنیاد مستضغفان روز چهارشنبه به استان اردبیل سفر کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha