فرماندار همدان: کلاسهای درس در مدارس کم جمعیت حضوری دایر می‌شود

همدان-ایرنا- فرماندار همدان از بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید بنابر تراکم دانش‌آموزان خبر داد و گفت: مدارس کم جمعیت به صورت حضوری و مابقی مدارس به طور غیرحضوری فرایند تعلیم و تربیت را آغاز می کنند.

به گزارش ایرنا، «محمدعلی محمدی» روز پنجشنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان اظهار داشت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با توجه به تعداد دانش‌آموزان در مدارس کلاسها به صورت حضوری و غیر حضوری دایر خواهد شد.

وی با اشاره به واکسیناسیون ۹۰ درصد فرهنگیان در سطح شهرستان همدان افزود: مدارس کم تراکم به ویژه در سطح روستاها و مناطق کم جمعیت به صورت حضوری بازگشایی می‌شود. 

فرماندار همدان گفت: مدارس دارای جمعیت دانش‌آموزی با تراکم متوسط متناسب با رنگ بندی طرح مدیریت هوشمند کرونا به صورت حضوری و غیرحضوری فعالیت خواهند کرد و مدارس با تراکم جمعیتی بالا به طور غیرحضوری و با حداقل حضور دانش آموزان کلاسها برگزار می‌شود.

محمدی با اشاره به اینکه واکسیناسیون دانش آموزان نیز در دستور کار قرار دارد تصریح کرد: دانش آموزان و اولیا از شرایط آموزشی غیر حضوری بسیار متضرر شده اند که امیدواریم با تکمیل واکسیناسیون و مهار بیماری هر چه سریعتر به وضعیت عادی باز گردیم.

او با تاکید بر برنامه محوری و پرهیز از اقدامات جزیره ای در پیشبرد طرح ها و پروژه های آموزشی افزود: توجه به جذابیت و افزایش بهره وری فضاهای آموزشی از جمله مواردی است که در احداث و فضاسازی کاربری های آموزشی باید مد نظر قرار گیرد.

رئیس شورای آموزش و پرورش همدان خواستار بهره گیری بیشتر از ظرفیت خیرین در رفع نواقص، تجهیز و سایر نیازهای مراکز آموزشی شد و گفت: نوسازی مدارس و آموزش و پرورش در این جهت باید همکاری و هماهنگی بیشتری داشته باشند.

به گفته محمدی دریافت هر گونه وجه در هنگام ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی ممنوع است و در این راستا از مدارس بازدید سرزده صورت می‌گیرد.

در سال تحصیلی جدید مدارس استان همدان پذیرای هفت هزار کلاس اولی و در مجموع ۳۰۶ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha