ادارات دولتی درشهرستان‌های جدیدالتاسیس قم مستقر شوند

قم - ایرنا - استاندار قم دربازدید از شهرستان کهک بر ضرورت استقرار اداره‌های دولتی درشهرستان‌های جدیدالتاسیس استان تاکید کرد و گفت: باید با پیگیری مسئولان استان در بودجه سال آینده اعتبارهای کافی برای توسعه ۲ شهرستان جدید قم پیش‌بینی شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست روز پنجشنبه در نشست با فرماندار و مسئولان کهک برضرورت توسعه متوازن و استقرار اداره‌های مختلف در شهرستان‌های جدید استان تاکید کرد.

استاندار قم گفت: شهرستان کهک دارای ظرفیت‌های متعدد گردشگری و صنعتی است که با توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها، ظرفیت‌های مناسبی درحوزه اشتغال در این منطقه فراهم می‌شود.

وی تصریح کرد: باید با پیگیری مسئولان استان در بودجه سال آینده اعتبارهای کافی برای توسعه ۲ شهرستان جدید استان پیش بینی شود.

وی تعریض و تامین ایمنی مسیر جاده پردیسان - کهک را نیز یکی از مهمترین اولویت‌های منطقه برشمرد و گفت: باید دربودجه سال آینده اعتبار کافی برای ایجاد ایمنی‌ و توسعه زیرساخت‌ها در حوزه راه برای شهرستان کهک پیش بینی شود.

استاندار قم همچنین از مسئولان شهرستان کهک خواست با همدلی‌وهم‌افزایی با نهادهای مختلف ظرفیت‌های بالقوه را درجهت توسعه این شهرستان بالفعل نمایند.

مخزن ذخیره و خط انتقال آب شهرستان کهک به بهره‌برداری رسید

همچننی امروز مخزن ذخیره و خط انتقال آب شهرستان کهک با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال با حضور استاندار، معاون عمرانی استاندار و جمعی از مسئولان استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، علی جان صادق پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در آیین بهره‌برداری از مخزن ذخیره و خط انتقال آب شهرستان کهک با اشاره به مشکلات تأمین آب این شهر در سال‌های گذشته اظهار داشت: با اجرای خط انتقال آب از سدهای ۱۵ خرداد و کوچری به قم مشکل کمبود آب شهر کهک نیز برطرف شد.

وی یکی دیگر از مشکلات کهک را نبود مخزن ذخیره مناسب برای ایام بحرانی برشمرد و گفت: برای رفع این مشکل نیز در سال ۹۸ یک مخزن ذخیره هزار مترمکعبی و هزار و ۲۰۰ متر خط انتقال آب را طراحی و عملیات اجرایی آن را سال گذشته با حضور استاندار محترم آغاز کردیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه این پروژه در کمتر از یک سال و با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال امروز به بهره‌برداری رسید خاطرنشان کرد: با احداث این مخزن و خط انتقال ضمن تأمین فشار مناسب آب در بخش شمالی شهر، امکان ذخیره آب برای ۲۴ ساعت در مواقع بحرانی را داریم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha