بنیاد برکت ۱۹۰ میلیارد ریال برای اشتغال روستاییان پلدشت پرداخت کرد

ارومیه- ایرنا - سرپرست فرمانداری پلدشت گفت: بنیاد برکت در ۲ سال گذشته بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال پایدار روستاییان این شهرستان پرداخت شده است.

صادق حبیب زاده روز پنج‌شنبه در دیدار با تسهیلگر بنیاد برکت در شهرستان پلدشت ضمن قدردانی و توجه این بنیاد به این شهرستان محروم مرزی اظهار داشت: این اشتغال زایی پایدار برای روستائیان در حوزه‌ های فنی خدماتی، گلخانه ای، خرید ادوات کشاورزی، پرورش آبزیان، کارگاه‌های تولیدی و بسته بندی مواد غذایی ایجاد شده است.

وی با اشاره به فعالیت بنیاد برکت از شهریور سال ۱۳۹۸ در این شهرستان افزود: از اول سال جاری نیز بیش از ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۴۰ نفر از روستاییان پرداخت شده است.

تسهیلگر بنیاد برکت در شهرستان پلدشت نیز در این دیدار گفت: تاکنون از طریق پرداخت تسهیلات بنیاد در این شهرستان برای ۷۳۵ نفر بصورت مستقیم و برای ۴۵۵ نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

علی آفتابی افزود: تقریبا تمامی روستاهای شهرستان پلدشت زیرپوشش طرح های بنیاد برکت بوده و فعالیت تسهیلگران بنیاد برکت در این روستاها ادامه دارد.

وی ادامه داد:امسال نیز از تعداد ۲۵۰ سهمیه شهرستان ۴۰ فقره تسهیلات واریز شده و حدود ۱۰۰ پرونده در مرحله بانکی و ضامن گیری و تکمیل مراحل پرداخت است که پیش بینی می شود تا اواخر آبان ماه این سهمیه بطور کلی استفاده شده و درخواست سهمیه مازاد نیز ارائه شود.

شهرستان پلدشت با بیش از ۴۵ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha