مولوی عبدالحمید: مردم بالاترین سرمایه‌های سیستان و بلوچستان هستند

زاهدان- ایرنا- مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان با درخواست از آیت الله رئیسی و استاندار جدید سیستان و بلوچستان برای مدیریت صحیح و تمرکز بر سرمایه‌های استان گفت: از بالاترین سرمایه‌های این استان خود مردم هستند که با وجود زندگی در منطقه‌ای خشک، اما مردمی فهیم هستند.

به گزارش ایرنا مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه استاندار سیستان وبلوچستان که با حضور وزیر کشور و جمعی از مسوولان و علمای شیعه و سنی برگزار شد اظهار داشت: وقتی به نعمت‌های خدا نگاه می‌کنیم می‌بینیم که واقعا به زیبایی نعمات تقسیم شده باید بر روی داشته‌های خودمان فکر کنیم و ببینیم چه داریم و آن را مدیریت کنیم.
وی با بیان اینکه مدیریت بسیار مهم است گفت: باید ببینیم که چه چیزهایی داریم تا در این استان که بیکاری فراوان است و مردم گرفتار رنج فقر هستند را مدیریت کرده تا با ایجاد اشتغال فقر و بیکاری را رفع کنند.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه در همین سیستان و بلوچستان افراد شاخصی وجود دارند که می توانند به عنوان مدیرانی کارآمد در پست وزیر تاثیرگذار باشند خاطرنشان کرد: شاید بهترین سیاستی که رئیس جمهوری نیز به آن تاکید داشتند همین است که از این مردم استفاده شود، همانگونه که در دیگر استان‌ها از ظرفیت آن مناطق استفاده شده و امیدواریم شایستگان سیستان و بلوچستان نیز در دیگر استان‌ها بکارگیری شوند.

وی با بیان اینکه مردم سیستان و بلوچستان برادری تاریخی دارند تصریح کرد: بی انصافی است که کسی در میان مردم شیعه و سنی این استان تفرقه‌افکنی کند، این مردم همه مسلمان هستند و ایمان بالاترین سرمایه آنان است که شاید در دیگر استان‌ها کمتر به چشم بخورد.
مولوی اسماعیل زهی با اشاره به اینکه خوشحالیم از اینکه استاندار جدیدی که برای سیستان و بلوچستان معرفی می‌شود در جلسات هیات دولت شرکت کرده و می‌تواند بسیاری از مشکلات این مردم را بیان و رفع کند و کار مردم با سرعت پیگیری شود گفت: امیدوارم استاندار جدید در گزینش مسوولان ادارات از نیروهای بومی استفاده کند.

وی تصریح کرد: استفاده از نیروهای بومی به صورت برابر علاوه بر اینکه موجب افزایش انگیزه در میان مدیران و مردم می شود می‌تواند وحدت و برادری را نیز مستحکم‌تر کند.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان یک انگیزه در میان اهل سنت وجود دارد و آن این است که اگر قرار باشد کسی دست به سوی برادر شیعه آنان دراز کند اول باید اهل سنت را بکشد و بعد به شیعه دست درازی کند ادامه داد: این موضوع یک اصل در میان برادران شیعه ما نیز است خوشبختانه در اینجا هیچ موضوعی برای تفرقه وجود ندارد.
 وی با تقدیر از تلاش نیروهای نظامی و امنیتی خاطرنشان کرد: با تلاش سپاه، نیروی انتظامی و دیگر عزیزان، امنیت کامل در استان حکم فرماست و در جلسات دیگر نیز گفته‌ام بالاترین امنیت را این مردم ایجاد کرده‌اند و باید نگاه امنیتی از این استان برداشته شود و با نگاه اقتصادی این استان سریع‌تر در مسیر توسعه قرار گرفته و شاهد رشد سرمایه‌گذاری باشیم.
مولوی اسماعیل زهی با تاکید بر اینکه وقتی نگاه امنیتی تغییر کند دیگر می‌توانیم هزینه‌های که برای این موضوع صرف می شود را برای راه‌اندازی کارخانه‌ها و اشتغال خرج کنیم بیان کرد: امیدواریم استاندار جدید سیستان و بلوچستان با نگاه اقتصادی به دنبال حل مشکلات و رسیدگی به مشکلات کارخانه‌های تعطیل و ایجاد اشتغال باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha