کمیته امداد امام خمینی (ره) ۵۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان می‌سازد

اردبیل - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این بنیاد ۵۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان زیرپوشش فاقد مسکن خواهد ساخت.

به گزارش ایرنا ، سیدمرتضی بختیاری روز پنجشنبه در آیین کلنگ‌زنی واحدهای مسکونی محرومان روستای مرزی آزادلوی شهرستان گرمی مغان افزود: از این تعداد ۱۰ هزار واحد مسکونی امروز شروع شد و ۴۰ هزار واحد دیگر نیز با همکاری سپاه ، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بنیاد مستضعفان برای مددجویان کمیته امداد در مدت ۲ سال احداث خواهد شد.

وی گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری توانمندسازی نیازمندان و حفظ کرامت آنها از ماموریت‌های اصلی کمیته امداد است.

وی اظهارکرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) برای توانمندسازی مددجویان زیرپوشش در سه حوزه اشتغال ، مسکن و گسترش فرهنگ خوداتکایی اقدامات خوبی انجام داده است.

وی گفت: در حوزه مسکن که امروز عملیات ساخت ۱۰ هزار واحد در ۶۲ منطقه کشور بطور همزمان آغاز شد ، با همکاری بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان مسکن محرومان در مدت ۱۸ ماه ساخته شده و در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در سال جاری برنامه‌ریزی کرده و ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز در اختیار حوزه اشتغال‌زایی قرار خواهد داد.

وی افزود: سهم استان اردبیل از تسهیلات اشتغال ۲ هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال است اما مرکز محدودیتی برای ارائه تسهیلات در این حوزه نخواهد داشت.

بختیاری اظهارکرد: در مجموع ۲ میلیون و ۳۴۵ هزار خانوار از سراسر کشور تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و این نهاد تلاش می‌کند با مهارت‌آموزی به این قشر زمینه اشتغال را فراهم کرده و آنها را خودکفا کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha