تولیت حرم شاهچراغ: فرهنگ زیارت در جامعه گسترش یابد

شیراز-ایرنا-تولیت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) ضمن تأکید بر اهمیت گسترش فرهنگ زیارت و توسل به اهل بیت علیهم السلام در جامعه، تأکید کرد: لازم است همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی در این زمینه برنامه‌ریزی کنند تا همه اقشار به خصوص جوانان از فضاهای معنوی به بهترین شکل بهره‌ برند.

روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس احمدی در مطلب ارسالی روز پنجشنبه گزارش داد:حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم کلانتری در دیدار مدیر حج و زیارت استان فارس ضمن تأکید بر خدمتگزاری هرچه بیشتر و تکریم زوّار، افزود: در حالی که ما برای حج و زیارت عتبات باید مقدمات کار را فراهم کنیم، این خود خداوند است که خودش به  بهترین شکل برنامه‌ریزی کرده، ما باید فقط مهماندار و خادم خوبی باشیم و تکریم زوار سرلوحه کارمان باشد، و نگذاریم زائران در رفت وآمدشان، اسکان، تغذیه و مسائل رفاهی اذیت شوند. 

وی با بیان اینکه البته اصل ماجرا تأثیرگذاری معنوی است که به حمدالله انجام می‌گیرد، تصریح کرد: اگر بخواهیم کار فرهنگی کنیم، همین کار است که باعث احساس رضایت در زائران می‌شود.

وی بیان کرد: این فرمایش مقام معظم رهبری که اینجا را سومین حرم اهل بیت علیهم‌السلام در ایران عنوان کردند، مسئولیت را نه فقط برای مدیران استان و شهر، بلکه برای همه مسئولان در سطح ملی سنگین می‌کند و لازم است در سیاست‌های کلان و برنامه‌ریزی‌ها، اهمیت و جایگاه آستان مقدس این امامزاده جلیل‌القدر، بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

تولیت حرم مطهر شاهچراغ (ع) گفت: نسل جوان ما باید متوجه باشد در جوار چه بارگاهی در حال زندگی است و لازم است بیشترین بهره را از این فضای ناب معنوی بگیرد.

 وی ابراز کرد: خیلی از آدم‌های خودساخته و جوانان مؤمن، این برنامه را در زندگی خود دارند که حداقل یک بار در هفته به این حرم‌های مطهر مشرف می‌شوند و زندگی خودشان را با توسل به اهل بیت علیهم السلام بیمه می‌کنند.

 کلانتری در ادامه خواستار هم‌افزایی بیشتر و گسترش همکاری در زمینه‌های مختلف فرهنگی، بین حرم مطهر و سازمان حج و زیارت شد.

مدیر حج و زیارت استان فارس به همراه جمعی از مسئولان این نهاد، پنجشنبه ضمن تشرف به حرم مطهر حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه‌السلام، با حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم کلانتری، تولیت جدید این بارگاه منوّر، دیدار و گفت‌وگو کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha