حدود ۴۴ درصد مردم آذربایجان‌غربی واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: حدود ۴۴ درصد مردم استان حداقل یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده که این روند همچنان با سرعت ادامه دارد.

دکتر جواد آقازاده روز پنجشنبه در یک گفت و گوی تلویزیونی افزود: به اندازه کافی واکسن در آذربایجان غربی وجود دارد و نگرانی در این خصوص نداریم.

وی اضافه کرد: هیچ پشتوانه علمی در مورد ادعای برخی افراد  مبنی بر اینکه تزریق واکسن باعث بیماری می شود، وجود ندارد و مردم درصورت امکان باید اقدام به واکسیناسیون بکنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: تاکنون هیچ موردی در استان مبنی بر فوت افراد واکسن زده مشاهده نشده است.

آقازاده با بیان اینکه واکسیناسیون دُز سوم کادر درمان در دستور کار است، بیان کرد:  واکسیناسیون باعث افزایش مقاومت بدن در برابر این ویروس می شود.

وی در خصوص امکان ورود سویه جدید کرونا به آذربایجان غربی گفت: ویروس جهش  یافته لامبدا در کشور همسایه وجود داشته و مسوولان بهداشت ودرمان کشور، نگرانی زیادی مبنی بر سرایت این ویروس به استان دارند اما تاکنون موردی مشکوک به این ویروس جهش یافته کرونا در استان دیده نشده است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی در پیک کرونا بوده و خود مراقبتی از عوامل اساسی کنترل این ویروس است، افزود: پارکینسون، اختلالات رفتاری و بیماری های غیرواگیر همچون دیابت از عوارض این بیماری است و به همین دلیل باید تلاش کنیم  تا به آن  مبتلا نشویم.

به گزارش ایرنا، تاکنون نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دز واکسن در آذربایجان غربی تزریق شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha