پرونده‌های قضایی نواحی مجری طرح ساماندهی در مشهد ۵۰ درصد کاهش یافت

مشهد- ایرنا- دادستان مرکز خراسان‌ رضوی گفت: ورودی پرونده‌های قضایی نواحی مجری طرح ساماندهی ارجاع شکواییه در مشهد طی سال جاری حدود ۵۰ درصد کاهش یافته‌ است.

محمدحسین درودی روز پنجشنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی با گردهمایی دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور، افزود: تحول در نحوه رسیدگی پرونده‌ها و تسهیل دادخوهی شهروندان از جمله راهکارهای کاهش ورودی‌ پرونده‌هاست، در این راستا در دادسراهای عمومی و انقلاب مشهد طرحی با عنوان ساماندهی ارجاع شکواییه در چند ناحیه اجرا شد که منجر به کاهش پرونده‌های ورودی شد و اتفاقی ارزشمند بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اجرای سیاست‌های تحولی در قوه قضاییه شاهد حرکت ارزشمندی هستیم که البته برای دستیابی به اهداف متعالی در این حرکت تحولی، نیازمند بسترها و ضرورت هایی مانند اصلاح ساختار و تشکیلات دادسرا برای ارائه خدمت رسانی هرچه مطلوبتر به شهروندان هستیم.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی تاکید کرد: همه اقدامات باید به تسهیل ارائه خدمات به مراجعان منجر شود که این نکته در جلسات مختلف به دادیاران، بازپرسان و مدیران مجموعه دادسراهای استان یادآوری شده و مورد تأکید قرار گرفته است.
دادستان مشهد ادامه داد: توجه جدی تر به پیشگیری از وقوع جرایم از دیگر الزامات پیش روی دادسرای عمومی و انقلاب است، توجه به مقوله پیشگیری سرمایه گذاری ارزشمندی است که اثرات طولانی مدت دارد و در این زمینه نیازمند فرهنگ سازی به ویژه از سوی رسانه ها هستیم و بر همین اساس اقدامات خوبی در حوزه فضای مجازی و نیز در بخش اراضی ملی، منابع طبیعی و مناطق حاشیه شهر به انجام رسیده است.
درودی با تاکید بر توجه جدی به موضوع زندان و زندانیان افزود: این موضوع نیز سرلوحه اقدامات دادسرای عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی قرار گرفته است، توجه جدی تر به زندان و زندانیان و به تبع آن خانواده زندانیان می تواند در راستای تحول دستگاه قضایی بسیار مؤثر باشد و در این راستا مجموعه نظارت بر زندان این دادسرا اقدامات بسیار خوبی در زمینه اعطای مرخصی به زندانیان، آزادی زندانیان و سایر حمایت های قانونی انجام داده‌ است.

بیستمین همایش سراسری دادستان‌های عمومی، انقلاب، نظامی و ویژه روحانیت، روز ۲۵ شهریورماه با حضور رییس قوه قضاییه به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد که ۴۳۰ دادستان به صورت تصویری در این همایش شرکت کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha