وزیر کشور: سیستان‌ و بلوچستان یادآور امنیت در برابر توطئه‌های دشمن است

زاهدان- ایرنا- وزیر کشور گفت: روحیه وفاداری، عزت، تلاش و مجاهدت مردم سیستان و بلوچستان باعث ناامیدی دشمنان انقلاب در ایجاد نا امنی شده و امروز این استان یادآور امنیت در برابر توطئه‌های دشمن است.

به گزارش ایرنا، دکتر احمد وحیدی روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان اظهارداشت: مردم سیستان و بلوچستان با وجود تمام مشکلاتی که داشته و دارند اما همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده و هستند.

وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان با داشتن روحیه انقلابی و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره دسیسه‌های دشمنان و بدخواهان ایران اسلامی را در ایجاد نا امنی خنثی کردند.

وزیر کشور گفت: مردم پای انقلاب اسلامی و کشور ایستاده‌اند و تحت تاثیر توطئه‌ها قرار نگرفته‌اند و حق بر گردن همه ما دارند و ما وظیفه داریم که در جهت رفع مشکلات آنان تلاش کنیم.

وی با مهم برشمردن حمایت نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان از دولت، ابراز امیدواری کرد که با سرعت، قدرت و بسیج ظرفیت‌ها، کاستی‌ها و عقب‌ماندگی‌های این استان جبران شود.

احمدی تصریح کرد: محور همه فعالیت‌ها، سربلندی ایران و ملت شریف بویژه مردم عزیز سیستان‌ و بلوچستان است.

وی با ارزشمند دانستن اقدامات استاندار سابق سیستان و بلوچستان از جمله در موضوع حاشیه‌نشینی، ابراز امیدواری کرد که استاندار جدید با روحیه سازندگی و توسعه‌ای، کارها را با قدرت بیشتری ادامه دهد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خیرمقدم با بیان اینکه در رفتن‌ها و آمدن‌ها، عملکرد انسان ماندگار است، اظهارداشت: اگر از فرصت‌ها درست استفاده شود، کارنامه و نتیجه عملکرد ما قابل قبول و مورد افتخار خواهد بود و مصداق کسانی قرار می‌گیریم که در قرآن کریم اشاره شده که نامه عمل به دست راست آنان داده می‌شود.

آیت الله مصطفی محامی با تقدیر از اشراف مسوولان دولت نسبت به مسائل سیستان و بلوچستان افزود: امیداوریم که با نشاط و روحیه جهادی، شاهد حرکت شتابنده‌ای برای رفع مشکلات استان باشیم.

وی قوت در مدیریت و نفس را که باعث شود در برابر فشارها و وسوسه‌ها مقاومت صورت گیرد به عنوان دو ویژگی مهم برای استاندار مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: استاندار سیستان‌ و بلوچستان باید مورد قبول و اعتماد رییس جمهوری و هیات دولت باشد که حرفش را بپذیرند و کار استان پیش برود.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی با اشاره به دوران حضور خود در سیستان و بلوچستان، اظهارداشت: در ۲.۵ سال گذشته به همت همه دستگاه‌ها، استان وضعیت بهتری پیدا کرد و تصویب بودجه و جذب اعتبارات مناسبی اتفاق افتاد و استان تبدیل به یک کارگاه عمرانی شد.

آیت الله محامی با اشاره به ظرفیت‌های ویژه سیستان و بلوچستان از جمله مرز، دریا، سواحل مکران، معادن، تجارت، کشاورزی و سرآمد آنها مردم خوب این خطه، بر مدیریت این ظرفیت‌ها و استفاده حداکثری از آنها تاکید کرد و افزود: در دوره اخیر تلاش شده انس و انسجام میان همه اقوام، مذاهب و گروه‌های مختلف تقویت شود و همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی تعبیر پایتخت وحدت جمهوری اسلامی را برای زاهدان بکار بردند، این مهم تقویت شود.

وی ادامه داد: همه اقشار در این راستا همراهی کردند و با وجود همه محرومیت‌هایی که زمینه آشوب را فراهم می‌کند و هم‌مرزی با دو کشوری که گاهی منشأ ناآرامی می‌شوند و این که دشمن ما آمریکا در کنار این مرزها حضور دارد، شاهد آرامش در استان بودیم و به لطف خداوند و همکاری مسوولان و نجابت مردم، استان امنی داشتیم.

به گزارش ایرنا احمد وحیدی صبح امروز/ پنجشنبه/ به اتفاق هیات همراه به منظور شرکت در مراسم معارفه و تکریم استاندار سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه بین‌المللی زاهدان شد و در بدو ورود مورد استقبال جمعی از مسوولان این استان قرار گرفت.

حسین مدرس خیابانی با پیشنهاد وزیر کشور و به استناد مصوبه جلسه مورخ ۲۱-۶-۱۴۰۰ هیأت محترم وزیران، به سمت استاندار سیستان و بلوچستان منصوب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha