۲۵ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۸
کد خبرنگار: 925
کد خبر: 84473010
۰ نفر

برچسب‌ها

قیمت نان حدود ۶۰ درصد در ملکان گران شد

مراغه- ایرنا- بر اساس مصوبه جلسه کارگروه آرد و نان ملکان که در تاریخ ۲۱ شهریور ماه جاری در فرمانداری این شهرستان تشکیل شده بود، قیمت نان ۶۰ درصد در این شهرستان گران شد.

به گزارش ایرنا و بر اساس این مصوبه قیمت هر قرص نان لواش ماشینی با آرد یارانه‌ای ۱۲ درصد و با وزن ۱۴۰ گرم، از امروز پنجشنبه با ۱۰۰ تومان افزایش به ۳۵۰ تومان رسید.

همچنین هر قرص نان ماشینی نیمه‌یارانه‌ای با آرد ۱۵ درصد و وزن ۱۴۰ گرم به ۴۰۰ تومان، نان روغنی نیمه‌یارانه‌ای با وزن ۴۵۰ گرم به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و نان سنگک با وزن ۴۰۰ گرم به ۲ هزار تومان و نان بربری با وزن ۵۰۰ گرم به ۲ هزار تومان افزایش یافت.

نصب لیست قیمت در معرض دید عموم در نانوایی‌های این شهرستان الزامی شده و ارائه نان با کیفیت، اجرای نرخ‌ مصوب با ضوابط تعیین‌شده و داشتن روپوش کار و کلاه و کارت بهداشتی برای کارکنان نانوایی و رعایت فاصله‌ اجتماعی برای مشتریان نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

این مصوبه در حالی اجرایی می‌شود که قیمت نان در بازار آزاد و در سوپرمارکت‌ها از مدتها پیش هر قرص حداقل ۵۰۰ تومان به مردم فروخته می‌شود و برخی از نانوایان به منظور دور زدن قیمت‌های دولتی، بخشی از نان خود را روانه بازار آزاد و به ویژه سوپرمارکت‌ها می‌کنند.

بر اساس گزارش‌های مردمی، برخی از متصدیان نانوایی‌ها در شهر ملکان و روستاهای تابعه به منظور سودجویی بیشتر و دور زدن قیمت دولتی، به جای تحویل دادن نان در نانوایی به مردم با نرخ مصوب، متاسفانه جلو چشم مردم نان‌ها را در خودروهای سواری و باری حمل کرده و روانه سوپرمارکت‌ها می‌کنند یا با نرخ آزاد به مشتریان خاص خود می‌فروشند.

«نقی محمدی» فرماندار ملکان طی روزهای اخیر با اشاره به تعطیلی ۲ نانوایی متخلف در منطقه شهری، تاکید کرده بود که برخورد با نانوایی‌های متخلف در این شهرستان تا زمان ارتقای کیفی و کمی عملکرد آنها ادامه می‌یابد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha