آغاز انتخابات انجمن اولیا و مربیان در ۹۲هزار مدرسه سراسر کشور

تهران- ایرنا- مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: انتخابات انجمن اولیا و مربیان امروز به صورت همزمان در ۹۲ هزار مدرسه در سراسر کشور آغاز شد و تا پایان مهرماه خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، نورعلی عباسپور روز پنجشنبه در آیین آغاز انتخابات انجمن اولیا و مربیان در دبیرستان دخترانه شایسته تهران با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: به همین منظور در این دوره از انتخابات نیز حدود ۶۷۰ هزار عضو شورای انجمن اولیا و مربیان انتخاب می‌شوند و پنج هزار نفر در سطح استان‌ها نیز عضو خواهند بود.

وی در ادامه یادآور شد: همچنین حدود ۷۰۰ هزار عضو شورای آموزش و پرورش در مدارس انتخاب می شوند و بین آنها انتخابات برگزار می‌شود.

 مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: سازوکار انجمن اولیا و مربیان این است که حق مشارکت خانواده‌ها در مدارس مشخص شود تا بتوانند در مرحله  اجرا تا نظارت این نقش خود را به نمایش بگذارند و ما تلاش می کنیم این اتفاق رخ دهد تا فضای تعلیم و تربیت نیز به بهترین شیوه انجام شود.

وی تاکید کرد: اکنون برای انجمن اولیا و مربیان این وظایف برنامه‌ریزی شده و در آیین‌نامه جدید وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس، ۶ نقش برای این انجمن تعریف شده است البته کیفیت وضعیت مدارس به نوع نقش خانواده ها برمی‌گردد و خانواده‌ها باید به این نقش خودشان به خوبی عمل کنند.

عباسپور اضافه کرد: با توجه به اینکه خانواده‌ها و اعضای انجمن اولیا و مربیان همکاری خوبی با وزارت آموزش و پرورش دارند، اگر وضعیت سلامتی دانش آموزان و معلمان تامین شود بستر حضور دانش‌آموزان در مدارس فراهم می‌شود.

مفهوم جدید نقش خانواده‌ها با آموزش حضوری 

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز گفت: رابطه بین مدرسه، خانه و اولیا و مربیان بنا به نیاز و مقتضیات است و اکنون نقش خانواده‌ها با آموزش غیرحضوری مفهوم جدیدی گرفته است.

وی ادامه داد: گفتمان سازی حول محور همکاری اولیا و مربیان از اساسی ترین نیازهای امروز جامعه است و براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و آیین نامه اجرایی مدارس، نقش اولیا و مربیان در تقویت و عملیاتی کردن این ارتباط موثر است باید این گفتمان در سطح جامعه افزایش یابد و در جامعه تعلیم و تربیت با همکاری این دو اصل به سمت پیشرفت سوق داده شود.

وی از پیگیری مجدانه سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس تقدیر کرد و گفت: سرپرست وزارت آموزش و پرورش از زمان تحویل این سمت مجدانه تمام تلاش خود را برای بازگشایی مدارس با حفظ سلامت دانش‌آموزان انجام داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha