اعلام آمادگی ۲ سرمایه‌گذار برای انتشار مجدد روزنامه خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- رییس خانه مطبوعات خراسان شمالی گفت: با گذشت ۵ روز از اعلام تعطیلی «روزنامه خراسان شمالی» هم اکنون ۲ سرمایه گذار بومی آمادگی مشروط خود را برای انتشار مجدد این روزنامه محلی اعلام کردند.

علی خادمی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هفته آینده پیشنهاد این سرمایه گذاران به هیات امنای موسسه فرهنگی و هنری روزنامه خراسان اعلام خواهد شد تا راه اندازی مجدد روزنامه بررسی و در مورد آن تصمیم گیری شود.

وی گفت: بعد از اعلام تعطیلی این نشریه مصاحبه با ایرنا در مورد وضعیت تعطیلی نشریه خراسان شمالی و رایزنی ها و نشست های متعدد با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و گفتگو با برخی از همکاران روزنامه خراسان شمالی انجام شده است.

خادمی وظیفه خانه مطبوعات را ارانه خدمات مختلف به اعضای این خانه که خبرنگاران و فعالان رسانه  در نشریات مکتوب، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری و همچنین سرپرستی های رسانه های  دارای مجوز هستند دانست و افزود: خانه مطبوعات در مورد تصمیمات صاحبان امتیاز و مدیران مسئول رسانه ها در مورد انتشار و یا عدم انتشار رسانه آنان مسئولیتی ندارد؛ اما وظیفه و تکلیف ما حمایت از جامعه خبری و خبرنگار است.

وی خاطرنشان کرد: موسسه فرهنگی هنری خراسان در سالهای قبل نیز چند نشریه زیرمجموعه خود را در استانهای سیستان و بلوچستان و گلستان بنا به تشخیص خود تعطیل و اخیرا  نیز بنا به مصالح جمعی اعضا، هیات امنا روزنامه های خراسان شمالی و جنوبی را تعطیل اعلام کرده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان  اضافه کرد: امیدواریم دیدگاه و نظرات سرمایه گذاران استانی با هیات امنای محترم موسسه فرهنگی و هنری خراسان به نتیجه مطلوبی برسد که ثمره آن راه اندازی مجدد روزنامه خراسان شمالی باشد و این روزنامه به زودی به چرخه فعالیت و انتشار برگردد.

 هم اکنون ۴۰ رسانه دارای مجوز در این استان فعال هستند که از این تعداد ۱۷ پایگاه خبری، چهار روزنامه، هشت هفته نامه، چهارماهنامه و هشت فصلنامه است. 

همچنین در استان ۱۲ دفتر خبرگزاری کشوری از جمله ایرنا، ایسنا، مهر، تسنیم، فارس، پانا، شبستان، برنا و ایکنا فعال هستند.

 ۲۱۵ نفر فعال رسانه‌ای در استان هستند که از این تعداد ۱۸۹ نفر تایید شده است و مابقی حذف شده اند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و از جمله استان هایی است که شاخص مطبوعات و رسانه های آن وضعیت خوبی ندارد.

خراسان شمالی سی و یکمین استان از نظر تعداد رسانه های دارای مجوز است و  به ازای هر ۴۴ هزار و ۵۷۱ نفر یک رسانه دارای مجوز دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha