۵۲ درصد دیلمی‌ها دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

گناوه - ایرنا - فرماندار دیلم استان بوشهر گفت: از ابتدای شروع واکسیناسیون علیه کرونا، ۵۲ درصد از جمعیت هدف شهرستان، دز اول و بیش از ۳۳ درصد هر دو دز واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، احمد دشتی روز پنجشنبه در بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون سالن اجتماعات مسجد نور این شهرستان افزود: انجام واکسیناسیون علاوه بر مرکز تجمیعی  دیلم و  مرکز جامع سلامت شهر امام حسن، در روستاهای پرجمعیت شهرستان نیز به صورت رسمی از روز گذشته برای جمعیت هدف بالای ۱۸ سال آغاز شده است.
وی با دعوت همه افراد واجدشرایط  شهرستان دیلم برای مشارکت در  واکسیناسیون همگانی تا رسیدن به نرم استاندارد جهانی بهداشت، گفت: جمعیت هدف واکسیناسبون در این شهرستان با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و در این زمینه تمامی دستگاه‌ها مکلف هستند همکاری لازم  با شبکه بهداشت و درمان شهرستان داشته باشند.
فرماندار دیلم  بیان کرد: به منظور تسریع در راه‌اندازی دستگاه اکسیژن اتوماتیک بیمارستان شهرستان از محل اعتبارات در اختیار فرمانداری،  یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اختصاص و  پرداخت شده است که در این ارتباط  سرپرست شبکه بهداشت و درمان و رئیس بیمارستان در مهلت حداکثر یک هفته برای بهره‌برداری از این دستگاه اهتمام ورزند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دیلم  گفت: مرکز تجمیعی واکسیناسیون دیلم در دو نوبت صبح از ساعت ۷:۳۰ تا  ۱۴ و عصر از ساعت ۱۸ تا  ۲۲ فعال است.
انتقام عزیزاده افزود: علاوه بر خدمات واکسیناسیون در این مرکز، به منظور تکمیل پرونده بهداشتی و سلامت شهروندان نیز ۲  واحد مراقبت ویژه زنان و مردان برای دریافت و ثبت اطلاعات شهروندان در سامانه جامع سلامت سیب راه‌اندازی شده است.

شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر واقع است و در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha