۱۱۵ کلاس درس مهرماه تحویل آموزش و پرورش گلستان می‌شود
نمونه‌ای از مدارسه احداث شده در گلستان

گنبدکاووس - ایرنا - معاون اجرایی و نظارت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت که این اداره کل با مشارکت نیکوکاران تعداد ۱۴ پروژه آموزشی آماده بهره‌برداری را با مجموع ۱۱۵ کلاس درس تا مهرماه امسال و بازگشایی مدارس، تحویل آموزش و پرورش این استان خواهد داد.

وحید فراهی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح مدرسه ۹ کلاسه خیرساز در روستای "تقی آباد" گنبدکاووس به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای ساخت این تعداد مدرسه و کلاس درس در مجموع هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۳۰ درصد آنرا نیکوکاران و بقیه از منابع ملی و استانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهز مدارس گلستان تامین شده است.

وی از درحال ساخت داشتن ۸۰ مدرسه با مجموع ۵۰۰ کلاس درس دیگر در گلستان خبر داد و گفت: این مدارس که در ۸۰ درصد آن نیکوکاران سهیم هستند، به تدریج افتتاح و تحویل ادارات آموزش و پرورش در سراسر استان می‌شود.

فراهی اضافه کرد: اداره کل نوسازی مدارس گلستان تلاش دارد تا پایان امسال حداقل ۱۴ واحد آموزشی درحال ساخت خود را تحویل آموزش و پرورش استان نماید.

معاون اجرایی و نظارت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان به میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل مدارس نیمه تمام استان اشاره نکرد اما ادامه داد: درصورت تامین اعتبار مورد نیاز بیشتر مدارس درحال ساخت تا مهرماه سال آینده تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

وی با قدردانی از مشارکت نیکوکاران گلستانی در ساخت مدرسه، گفت که از مجموع ۸۰ مدرسه در حال ساخت استان ۱۴ باب آن در شهرستان گنبدکاووس قرار دارد.

فراهی در مراسم افتتاح مدرسه ۹ کلاسه زنده یاد حاج مهدی خلیل نژاد روستای تقی آباد گنبدکاووس قول داد که اداره کل نوسازی مدارس گلستان در محوطه باقی مانده این واحد آموزشی جهت احداث زمین چمن مصنوعی مشارکت نماید.

گلستان با حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت، ۳۶۲ هزار دانش آموز دارد که تحصیل این عده در ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه بر عهده ۲۳ هزار فرهنگی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha