سه خیر یزدی یک میلیارد ریال برای آزادی زندانیان اهدا کردند
عکس از اینترنت است

یزد- ایرنا- مدیرنمایندگی ستاد دیه یزد گفت: سه خیر یک میلیارد ریال هزینه مراسم سالگرد مردگان خود را برای آزادی زندانیان جرایم غبرعمدمالی استان به این نهاد اهدا کردند.

سید مسعود عظیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افراد خیر را یک نفر بازنشسته، یک دانشجو و زوج جوان ذکر کرد و افزود: آنها با مراجعه به ستاد دیه استان در این امر خیر مشارکت کردند.

وی با بیان اینکه همکاری مردم نوعدوست و خیران استان برای آزادی زندانیان خوب است ،ادامه داد: همکاری در این فرهنگ حسنه نقش مهمی در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد در ادامه اظهارکرد: ستاد دیه استان آماده جذب کمک‌های خیران برای آزادی زندانیان است و برای تحقق اهداف و گسترش آن به همکاری رسانه‌ها و تشکل‌های مختلف نیاز دارد.

به گفته عظیمی، مردم کمک‌ها را به کارت مجازی ۳۲۳۱-۰۰۰۰-۶۰۷۰-۶۲۷۷ و شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۸۰۰۲ بانک ملی، ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و یا با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳۳۶۶۵۵ مبلغ مورد نظر را به حساب ستاد دیه استان واریز کنند.

وی اظهار کرد: شماره تلفن ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد دیه پاسخگوی سئوال های عموم خیران و مردم نیکوکار پیش‌بینی شد.

از سه زندان یزد یک مورد شامل ندامتگاه مرکزی ، شماره ۲ شهر یزد و یک مورد هم در اردکان قرار دارد و  ۲ بازداشتگاه هم در شهرستان‌های خاتم و ابرکوه دایر است و سه هزار و ۵۰۰  مددجو  در استان زندانی هستند

اواخر  اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ ،حسین سبزواری مدیرکل ندامتگاه ها،  اقدامات تامینی و تربیتی استان یزد گفته بود که ۹۶.۶درصد مددجویان  زندانی مرد و بقیه زن هستند که ۶۰.۹ درصد آنها بومی، ۲۸درصد غیربومی و بقیه شهروندان خارجی  هستند.

بیشتر مددجویان زندانی کمتر از ۴۰ سال دارند که  ۶۰.۳ درصد جرم  آنها در ارتباط  با مواد مخدر، ۲۰.۱ درصد سرقت و بقیه سایر جرایم است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha