۱۰هزار دانشجوی گروه علوم پزشکی واکسینه شدند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با اعلام اینکه ۱۰ هزار دانشجوی گروه علوم پزشکی آزاد تهران واکسینه شده‌اند، از تزریق دُز اول واکسن سایر دانشجویان طی ۲۵ روز آینده خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه معاونت فرهنگی و آموزشی وزارت بهداشت، علیرضا خوشدل درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه گفت: واکسیناسیون دانشجویان گروه‌های علوم پزشکی اعم از دانشجویان پزشکی، پرستاری، علوم آزمایشگاهی و غیره که شامل ۱۰ هزار نفر می‌شود، انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه دُز اول واکسیناسیون این تعداد از دانشجویان تزریق شده است، اظهار داشت : در حال حاضر دُز دوم در حال تزریق به این دانشجویان بوده و به زودی به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: البته در خصوص تامین واکسیناسیون دانشجویان گروه داروسازی مشکل داشتیم که خوشبختانه دُز اول تامین شد اما هنوز دُز دوم این گروه از دانشجویان تامین نشده است.

خوشدل با اعلام اینکه واکسیناسیون اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی به اتمام رسیده است، گفت: واکسیناسیون سایر دانشجویان از چهارشنبه هفته گذشته در مراکز مختلف دانشگاه آزاد و پایگاه‌های وزارت بهداشت آغاز شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران تصریح کرد: در واحدهای دانشگاه آزاد استان تهران، ۱۸ مرکز واکسیناسیون که ۱۰۰ کانتر واکسیناسیون دارد، در نظر گرفته شده و دانشجویان می‌توانند مراجعه کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است که تا ۲۵ روز آینده دز اول همه دانشجویان علوم پزشکی تهران را تمام کنیم.

خوشدل ضمن اشاره به اینکه هنوز تقویم آموزشی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ به طور رسمی از سوی وزارت بهداشت و سازمان مرکزی ابلاغ نشده است، گفت: طبق روال هر سال برنامه آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران از ۲۵ شهریورماه آغاز خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با بیان این مطلب که ترم تحصیلی پیش رو تلفیقی (مجازی و حضوری) است، گفت: منتظر هستیم تزریق دُز دوم بیش از ۷۰ درصد دانشجویان تکمیل شود تا پس از آن احتمالاً از نیمه‌های آبان‌ماه کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی را حضوری برگزار کنیم.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha