امیر موسوی: ارتشی بودن شغل نیست، یک راه مقدس است

تهران- ایرنا- فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتشی بودن یک شغل نیست بلکه هدفی والا و انتخابی مقدس است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه نوزدهمین دوره رزم مقدماتی مشترک جامعه پذیری دانشگاه‌های افسری که در مرکز آموزش حضرت جوادالائمه نیروی زمینی ارتش برگزار شد با تسلیت ایام اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: در این دوره جمعی از دانشجویان دانشگاه امین نیروی انتظامی نیز در جمع ما حضور دارند که جای دارد به این عزیزان خوشامد بگوییم. 

وی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی را برادر عزیزتر از جان خود می‌داند و در هر جایی که نیاز باشد دست در دست نیروی انتظامی و پشتیبان آن است. ما نیروی انتظامی را نماد اقتدار و ارزش‌های اسلامی ایرانی و سمبل امنیت و ایمنی جامعه و توفیق نیروی انتظامی را موفقیت این کشور می‌دانیم.

سرلشکر موسوی با تبریک به دانشجویان شرکت کننده در این دوره گفت: شما از میان هزاران داوطلب انتخاب شده و لباس مقدس سربازی را بر تن کرده‌اید که این مهم را به شما تبریک می‌گویم. 

فرمانده کل ارتش لباس سربازی را در همه جای دنیا لباسی محترم دانست و افزود: سربازان در همه جا مورد احترام هستند جوانانی که از همه علایق دنیوی می‌گذرند و پای روی هوای نفس خود می‌گذارند و راه تامین امنیت و دفاع از ارزش‌ها را انتخاب می‌کنند به همین جهت شایسته احترام هستند. 

وی اضافه کرد: این سربازان خود را فدای آرامش و امنیت مردم می‌کنند؛ بنابراین شما نه یک شغل بلکه یک راه را انتخاب کرده‌اید؛ ارتشی بودن یک شغل نیست بلکه هدف والا و انتخابی مقدس است.

موسوی با اشاره به ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران و تفاوت آن با سایر ارتش‌های جهان گفت: فرمانده این ارتش نایب امام زمان (عج) شخصیتی هستند که دشمنان ما به دانایی و دانش ایشان معترفند و ارتش به دلیل اینکه فرمانده آن ولی فقیه است، مورد احترام مردم است. 

فرمانده کل ارتش اسلامی بودن را یکی دیگر از ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: امروز مردم ارتشی بودن را به معنای ارزشی بود می‌شناسند. ارتش منظم و اسلامی که حافظ ارزش‌های اسلامی است. 

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که این ارتش را می‌توان سر دست گرفت و به همگان معرفی کرد. 

موسوی انقلابی بودن را یکی دیگر از ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: ارتش دفاع از انقلاب و اسلام را وظیفه خود می‌داند و روحیه انقلابی در تک تک افراد و سربازان ارتش وجود دارد و استکبارستیزی و دفاع از مظلوم از دیگر ویژگی‌های این ارتش است. 

وی مردمی بودن را نیز  از ویژگی‌های قابل توجه ارتش جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: ارتش با مردم در کنار مردم و برای مردم است؛ این ویژگی ها روز به روز باید رشد پیدا کرده و همه ما موظفیم که این ارزش‌ها را حفظ کرده و گسترش دهیم. 

موسوی جوانان را مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: جوانان ماموریت پیاده کردن بیانیه گام دوم را دارند و باید قدر این ماموریت و فرصت را بدانیم. ولایت، دیانت، انقلابی بودن، دانایی و توانایی به سود پایش و پیشرفت و ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha