معاون استاندار: ۹۳۰ میلیارد ریال اعتبار اربعین به ایلام اختصاص یافت

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام از اختصاص ۹۳۰ میلیارد ریال اعتبار اربعین به این استان خبر داد و گفت: هر دستگاه اجرایی که موافقت نامه خود را مبادله کرده سهم آن پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، احمد کرمی روز پنج شنبه در نشست ستاد اربعین شهرستان مهران اظهار داشت: تمامی دستگاه هایی که هنوز موفق به تبادل موافقت نامه اعتبارات اربعین نشده اند باید هر چه سریعتر نسبت به تبادل آن اقدام کنند.

وی با اشاره به میزبانی از زوار اربعین را در مسیر بازگشت از عتبات عالیات افزود: برنامه ریزی های ما باید منطبق بر تامین وسایل ایاب و ذهاب زوار در مسیر بازگشت باشد. 

وی ادامه داد: ما در چند نقطه موکب متمرکز در استان برپا خواهیم کرد و در ۲ نقطه پایانه شهید سلیمانی موکب بر پا خواهد شد و یک موکب هم نیز با همکاری سپاه و یک موکب در پایانه برکت نیز برپا می شود.

معاون استاندار ایلام اضافه کرد: طی مسیر مهران به ایلام در منطقه کنجانچم موکب دائمی وزارت نیرو برپا خواهد شد و در مسیرهای دهلران، سرابله و ایوان هم مواکبی ایجاد می شود که پذیرایی مناسبی از زوار در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص حمل و نقل زوار اربعین در مسیر برگشت نیز گفت: باید برای تردد روزانه حداقل ۲۰ هزار نفر آمادگی لازم را داشته باشیم و حداقل ۵۰۰ اتوبوس آماده برای انتقال زوار در اختیار باشد. 

کرمی تاکید کرد: امسال ۶۰ هزار نفر به کشورمان سهمیه اربعین اختصاص یافته است و برای مسیر برگشت این زوار به صورت زمینی باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

معاون استاندار ایلام  با بیان این که مدیران و مسوولان کمیته ها باید از روز شنبه در مهران مستقر شوند، افزود: فشار کار ما از ۳۰ شهریور تا ۸ مهرماه خواهد بود و روزانه جلسه ستاد اربعین را برگزار خواهیم کرد و روند اقدامات را پیگیری می کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام یکی از ضروری ترین اقدامات برای اربعین امسال را برپایی قرارگاه آب در مرز مهران دانست و از آب منطقه ای و آب و فاضلاب استان خواست تا در خصوص برپایی این قرارگاه و دپو آب اقدامات لازم را انجام دهند.

 وی یادآور شد: در خصوص تأمین آب بسته بندی و آب معدنی نیز  با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره ) و بنیاد مستضعفان هماهنگی های لازم انجام شده است.

وی خواستار تکمیل زیرساخت های اربعین به صورت پایدار شد و افزود: برای تجهیز زیرساخت ها مهران اعتبارات در طرح جامع اربعین در نظر گرفته شده است.

کرمی تصریح کرد: فضای لازم در اختیار استان های معین قرار گرفته است و این استان ها نسبت به ساخت و سازهای دائمی در مهران اقدام خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha