استان اصفهان آماده اجرای طرح ۴۵ روزه واکسیناسیون همگانی می‌شود

اصفهان - ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی  استانداری اصفهان از بسیج امکانات این خطه با کمک صنایع، اصناف، خیران و سایر دستگاه‌ها و ارگان‌ها برای واکسیناسیون ۴۵ روزه همگانی خبر داد.

به گزارش ایرنا،سید حسن قاضی عسکر روز پنجشنبه در جلسه تامین منابع مورد نیاز واکسیناسیون همگانی استان اصفهان افزود :ما با بسیج امکانات تا ۴۵ روز آینده باید ساکنان این استان  در رده بالای ۱۸ سال را واکسینه کنیم و  به همین منظور نیاز به تامین منابع مالی و امکاناتی زیادی داریم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: واکسیناسیون همگانی شامل تامین واکسن، اقلام پزشکی و تجهیز مراکز تجمیعی و خدماتی نیازمند ۳۸ میلیارد تومان اعتبار است.
وی ادامه داد: ما برای تامین بخشی از این هزینه‌های جانبی دست خود را به سوی صنایع و اصناف دراز کرده ایم تا با کمک آنها عملیات واکسیناسیون استان تسریع پیدا کند.
قاضی عسکر گفت: تامین سرنگ و پد الکل، سیفتی باکس، وسیله نقلیه برای کارکنان در ساعات انتهای شب، تامین ناهار،میان وعده و آب معدنی بخشی از نیازهای واکسیناسیون در مراکز تجمیعی است.
وی همچنین تامین نیروی ثابت حداقل به میزان یک ماه کاری به تعداد ۴۰۰ نفر، تامین پزشک حداقل به میزان ۱۵ روزکاری به تعداد ۱۵ نفر، تامین نیروی انتظامی به منظور تامین امنیت مراکز را بخشی دیگر از نیازهای استان برای کمک به علوم پزشکی جهت واکسیناسیون استان عنوان کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی  استانداری اصفهان تاکید کرد: از هیات مدیره شهرک‌های استان و شهرک صنعتی جی، محمود آباد، دهق، علویجه درخواست داشته ایم که در این زمینه امکانات خود را در اختیار بگذارند.

  اصفهان افزون بر پنج میلیون تن جمعیت دارد و تاکنون ۲ میلیون و ۱۷۱ هزار دُز واکسن در این استان تزریق شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha