مسابقات ورزش زورخانه ای نوجوانان کشور در شاهرود آغاز شد

شاهرود- ایرنا - رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان سمنان گفت: مسابقات قهرمانی این رشته ورزشی در رده نوجوانان کشور با حضور ۸۰ ورزشکار در پنج مهارت فردی در شاهرود آغاز شد.

سید حسن سبزواری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مسابقات در رشته های «چرخ تیز»، «چرخ چمنی»، «کباده»، «سنگ» و «میل بازی»، رده سنی نوجوانان به مدت ۲ روز از امروز برگزار می شود.

سبزواری ادامه داد: هدف از برگزاری این مسابقات توجه بیشتر فدراسیون به رده های سنی پایه و توسعه ورزش پهلوانی و زورخانه ای بین نوجوانان است تا در آینده پشتوانه خوبی برای بزرگسالان ایجاد شود.

رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان سمنان ابراز داشت: این مسابقات با حضور ۱۲ نفر از اعضای کادر فنی و اجرایی برگزار می شود.

به گفته وی، به برگزیدگان از سوی فدراسیون مدال، حکم قهرمانی و لوح تقدیر اهداء می شود.

وی با بیان اینکه پنج ورزشکاری که از شهرستان شاهرود در مسابقات استان سمنان مقام نخست را کسب کردند در این مسابقات حضور دارند، اظهار داشت: ابوالفضل یحیایی و علی نوعی در رشته میل بازی، مجید درویشی در رشته چرخ چمنی، ابوالفضل اشرفی در رشته کباده و محمد طاها نوروزی در رشته های چرخ تیز و کباده در این مسابقات با دیگر ورزشکاران از سراسر کشور رقابت می کنند. 

در شهرستان شاهرود ۱۳ زورخانه دایر است، این شهرستان دارای یک هزار و ۳۰۰ ورزشکار زورخانه ای، ۲۴ مرشد کارت‌دار و نیز ۱۷ مربی و ۹ داور فعال است.

از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ورزشکاران این رشته در شهرستان شاهرود ۱۳ نشان طلا، نقره و برنز در رقابت‌های گوناگون کسب کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha