۲۵ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۵
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84472798
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای زنجان خنک می‌شود

زنجان - ایرنا - سرپرست گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: از فردا /جمعه ۲۶ شهریور ماه / هوای این استان با کاهش میزان دما مواجه شده و تا پایان هفته، هوا خنک خواهد بود.

سونا صرفی، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه میزان دمای هوای زنجان طی مدت یاد شده نسبت به امروز بین ۶ تا ۸ درجه سانتیگراد خنک خواهد شد، افزود: تشکیل مرکز پرفشار بر سطح زمین و بر روی دریای خزر موجب نفوذ جریان های خنک شمالی و شمال شرقی، علت خنکی هوای این استان طی روزهای یاد شده خواهد بود.

وی، میزان دمای فعلی شهر زنجان را ۲۲ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و با بیان اینکه این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییر محسوسی نداشته است، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ماهنشان و فیله خاصه با  ۳۷+ درجه سانتیگراد و خیرآباد  در شهرستان سلطانیه نیز با ۹+ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین ایستگاه‌های هواشناسی استان بودند.

صرفی با اشاره به اینکه وزش باد که بعدازظهر ها اتفاق می افتد تا روز شنبه /۲۷ شهریور ماه/ در زنجان همچنان تداوم خواهد داشت، افزود: وزش باد می تواند در برخی از مناطق استان به حد نسبتا شدید نیز برسد.

سرپرست گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: امروز /پنجشنبه/ آسمان زنجان صاف است و تا پایان هفته شرایط جوی این استان به شکل پایدار خواهد بود و بارندگی نیز پیش بینی نمی شود.

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha