کرونا موجب اقبال مردم تربت‌حیدریه به استفاده از گوشت بلدرچین شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس اتحادیه فروشندگان مواد پروتئینی تربت‌حیدریه گفت: شایعه مفید بودن استفاده از گوشت بلدرچین برای پیشگیری از ابتلای به کرونا موجب اقبال مردم این شهرستان به مصرف این نوع گوشت شده است.

رضا علی‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دلیل علمی آن را نمی‌دانم فقط شنیده‌ام برای پیشگیری از ابتلا به کرونا خوب است از این رو بهای بسته‌های چهار عددی آن از رقم ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار ریال به ۹۵۰ هزار ریال رسیده‌ است.
وی ادامه داد: از آنجا که در این شهرستان مرکز پرورش بلدرچین وجود ندارد گوشت این پرنده از شهرستان فردوس وارد می‌شود و ظاهرا زمینه مصرف بلدرچین در کل کشور هم افزایش یافته‌است.
رییس اتحادیه فروشندگان مواد پروتئینی تربت‌حیدریه گفت: در مقابل، گوشت بوقلمون که زمانی مصرف زیادی در این خطه داشت با کاهش شدید تقاضا مواجه شده و میگو و همچنین ماهی نیز به دلیل افزایش قیمت ماهی قزل‌آلای پرورشی از هر کیلو ۳۵۰ هزار ریال به ۶۹۰ هزار ریال به آرامی در حال حذف از سبد غذایی مردم است.
علی پور در خصوص میزان مصرف گوشت‌های متعارف نظیر گوسفند، مرغ و گوساله اظهار کرد: هر چند به دلیل فشار اقتصادی، میزان مصرف پایین آمده است اما خوشبختانه وضع مردم آن قدر خراب نشده است که شاهد مبادله اسکلت مرغ هم باشیم.  
وی افزود:هم اکنون ۲ واحد کشتارگاه مرغ در این شهرستان زیر نظر اتحادیه فعالیت دارند که در روز بین ۳۰ تا ۳۵ تن مرغ کشتار کرده و روانه بازار می‌کنند که در ایام خاص نظیر ماه مبارک رمضان و شب عید این رقم در قالب عرضه مرغ تنظیم بازار به ۸۰ تن نیز می‌رسد.

او ادامه داد: روزانه نزدیک به پنج تن گوشت گوسفند و گوساله نیز در این شهرستان عرضه می‌شود.

یک ماده غذایی خاص به تنهایی نمی‌تواند از ابتلای به کرونا پیشگیری کند

مسوول واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه هم در ارتباط با تاثیر مصرف گوشت بلدرچین برای پیشگیری از ابتلای به کرونا گفت:به لحاظ علمی یک ماده غذایی خاص به تنهایی نمی‌تواند از ابتلای به کرونا پیشگیری کند

 ثمانه یوسفی‌ مقدم افزود: در این که گوشت بلدرچین یک منبع خوب پروتئینی است و مصرف کافی پروتئین در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش تاثیرگذار دارد شکی نیست.
او ادامه داد: ابتلای به کرونا به سیستم ایمنی بدن ارتباط پیدا می‌کند و برای افزایش سیستم ایمنی بدن، یک مجموعه کامل مواد مغذی نیاز است.

۳۰۰ واحد صنفی عرضه مواد پروتئینی در تربت‌حیدریه فعال است که همگی مجوز دارند و تعداد شاغلان اتحادیه فروشندگان مواد پروتئینی تربت‌حیدریه ۴۰۰ نفر است که البته این رقم جدای از میزان اشتغال غیر مستقیم این صنف است.

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha