۲۵ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۹:۰۸
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 84472736
۰ نفر

برچسب‌ها

کیش نگاهی دیگر

کیش- ایرنا - کتاب کیش نگاهی دیگر مجموعه عکس هایی از این جزیره گردشگری برگرفته از آثار رضا جمشیدی از عکاس کشور است که این هنرمند سعی دارد به شیوه ای متفاوت زیبایی های کیش را به تصویر بکشد.

به گزارش ایرنا، کتاب مصور کیش نگاهی دیگر به ۲ زبان فارسی و انگلیسی در یک هزار و ۵۰۰ نسخه توسط انتشارات یساولی چاپ شده و طراحی عنوان آن توسط سعید محجوبی، گرافیک و لیتوگرافی آن را نقش آفرین انجام داده است.

کتاب متشکل از عکس های ثبت شده رضا جمشیدی از ظرفیت های گردشگری طبیعی و تاریخی، فرهنگ بومی، زندگی اجتماعی بوده که این هنرمند سعی کرده به منظور الهام بخشی بیشتر در کنار هر عکس سخنی از بزرگان عکاسی جهان را نیز گرد اورده است.

در مقدمه این کتاب به قلم جمشیدی آمده است: با دمیدن خورشید که نور طلایی اش را بر روی امواج می پاشید به راه افتادم، هدف نگاهی دیگر؛ از کوچه هایی که نور صبحگاهی خانه هایشان را اسرار آمیز کرده بود گذر کردم و انتظار...

زمزمه نسیم صبحگاهی از درون بادگیرهایی که هُرم گرما را کم می کرد مرا به نیایش او که توان دیدن را به مدن داده بود واداشت، سکوت و تنهایی و شکوه در سادگی سایه بودن.

بسان قایقی که شبی پرماجرا را سپری کرده باشد در کنار ساحل در انتظار روزی دیگر بودم و آنگاه خیزش خیزاب ها که شروع روزی دیگر را با نوازش ماسه های ساحل نوید می دادند.

خیره بر دور دست ها، با نیرویی به ستبری صخره ها راهم را ادامه دادم؛ نغمه سرایی پرندگان مرا به مرز ناشناخته ها می برد. همهمه مرغان دریایی یاد جاناتان مرغ دریایی را در دلم زنده کرد.

شکوه آفرینش در دل صدف ها و باز خیزاب ها و صدف ها، فریاد شکوهمند امواج مرا بیدارتر می کرد، راهی متفاوت برگزیدم و باز انتظار...

پناه گرفتن در جمع و پرواز تا همدلی پیدا کنم و باز پروازی دیگر در انتهای روز دیگر باز تنها بودم با ردپایی از خاطره ها.

به شب رسیدم و باز سکوت و سکون و آرامش و در پایان روز کورسوی فانوسی راه گشای من شد؛ من به پایان سفر رسیدم، یکی شدن با سایه خویش...

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha