هوای قزوین تا پنج درجه سانتیگراد خنک می‌شود

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: هوای استان از فردا شب /جمعه/ تا اواسط هفته آینده به طور متوسط تا پنج درجه سانتیگراد خنک‌تر می‌شود.

مهدی آخوندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه‌های پیش یابی و تصاویر ماهواره‌ای، وضعیت جوی استان تا اواسط هفته آینده پایدار و طی این مدت شاهد آسمانی صاف و آفتابی خواهیم بود.

وی با اشاره به جنوبی بودن جریانات جوی استان برای روز پنجشنبه، خاطرنشان کرد: از فردا /جمعه/ به تدریج روند جریانات جوی استان شمالی شده و شاهد خنک شدن دمای هوا نیز خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: از فردا شب و در ارتفاعات شمالی استان افزایش ابر و پدیده مه دور از انتظار نخواهد بود و با توجه به شمالی شدن جریانات جوی استان طی این مدت، کاهش نسبی دما به ویژه در نیمه شمالی استان پیش بینی می شود.

آخوندی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته شهرستان بویین زهرا با ۱۵ و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۳۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرم ترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین طی این مدت ۱۷ تا ۳۶ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، چهار ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی و ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha