الکترو موتور ۶.۶ کیلو ولت واحد بخار نیروگاه شهید رجایی قزوین تعویض شد

قزوین - ایرنا - مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه بخار برق شهید رجایی قزوین گفت: الکترو موتور ۶.۶ کیلو ولت واحد شماره ۲ بخاری نیروگاه برق شهید رجایی قزوین از سوی متخصصان این مرکز و در کمترین زمان ممکن تعویض شد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا اکبری روز پنجشنبه در توضیح فرآیند تعویض CWP واحد شماره ۲ بخاری نیروگاه شهید رجایی قزوین اظهار داشت: با توجه به  ایجاد اشکال در الکتروموتور دستگاه CWP واحد شماره ۲ بخاری و به علت افزایش دما در یاتاقان تراست آن، تجهیز فوق برای انجام تعمیرات از مدار خارج شد و با توجه به نیاز مبرم شبکه سراسری به انرژی الکتریکی، بلافاصله متخصصان این واحد نیروگاهی توربو ژنراتور نیروگاه اقدام به تعویض این تجهیز با CWP یدکی کردند.

وی تصریح کرد: پس از تعویض، این تجهیز تحت تعمیرات قرار گرفت که مشخص شد یاتاقان تراست CWP دچار آسیب دیدگی کلی شده و از این رو متخصصان تعمیرات، اقدام به تخلیه و تخریب یاتاقان تراست نموده و یاتاقان دیگری جایگزین آن کرده و در ادامه نیز یک قطعه دیگر این تجهیز هم که دچار آسیب دیدگی شده بود، در کارگاه  بخار و با انجام عملیات جوشکاری و تراشکاری تعمیر شد.

به گفته وی در ادامه این عملیات تعمیراتی، متخصصان امور الکتریک نیز بخش های الکتریکی الکتروموتور CWP را مورد بازبینی و تعمیر قرار دادند.

اکبری یادآور شد: انجام عملیات یاد شده در شرایط عادی و طی مدت ۲ روز انجام می شود اما این تعمیرات به دلیل نیاز مبرم شبکه سراسری در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد تا خللی در روند تولید برق این نیروگاه ایجاد نشود.

حدود چهار درصد برق کشور در نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین تولید می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha