۲۵ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۰:۱۴
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84472580
۰ نفر

برچسب‌ها

استقبال رییس جریان ملی آزاد لبنان از تهیه سوخت از ایران

تهران – ایرنا- جبران باسیل وزیر امورخارجه اسبق لبنان که رهبری حزب جریان ملی آزاد این کشور را برعهده دارد، چهارشنبه شب در خصوص انتقال سوخت ایران از سوریه به کشورش گفت: وقتی تلاش شد لبنانی‌ها از سوخت محروم شوند، آنان حق دارند که مواد سوختی مورد نیاز خود را از هرجایی تهیه کنند.

به گزارش ایرنا از تارنمای خبری "النشره" وی در ادامه در خصوص کابینه لبنان که پس از کش و قوس‌های فراوان تشکیل شد نیز به برخی شایعات پاسخ داد و تشکیل دولت کشورش را پس از تماس تلفنی "امانوئل مکرون" و "ابراهیم رییسی" رؤسای جمهوری فرانسه و ایران تکذیب کرد.

میشل عون رییس جمهوری لبنان جمعه گذشته و پس از مدت‌ها، رسما فرمان تشکیل دولت جدید لبنان به ریاست نجیب میقاتی را امضا کرد.

باسیل در ادامه افزود: وضعیت موجود نیازمند تغییر واقعی و حقیقی است، دستکم سیاست‌های اشتباهی که نظام سیاسی و مالی در ۳۰ سال گذشته از آن بهره برده باید تصحیح شود.

رهبر حزب جریان ملی آزاد لبنان در باره روابط بیروت با دمشق گفت: به خاطر شرایط طبیعی و جغرافیایی، روابط لبنان با سوریه بار دیگر برقرار خواهد شد، اما مشکلی که وجود دارد این است که ما همیشه دیر می‌رسیم زیرا زمانی که در اتحادیه عرب [درباره روابط با سوریه] سخن گفتیم، چه بلوایی علیه ما شکل گرفت.

سخنان باسیل ساعاتی پس از آن مطرح می‌شود که سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان همزمان با ورود سوخت از ایران به این کشور از مردم بعلبک خواست برای حفظ سلامت افراد و تسهیل روند انتقال سوخت از تجمع و استقبال در این منطقه خودداری کنند.

«عبدالله صفی الدین » روز چهارشنبه در دیدار با حسین امیر عبداللهیان از ایران بواسطه فروش سوخت مورد نیاز مردم لبنان تشکر و قدردانی کرد.

مسؤول رسانه‌ای حزب‌الله لبنان در منطقه البقاع از رسیدن کامیون‌های حامل سوخت ایران به لبنان در روز پنجشنبه خبر داد.

 احمد ریا در منطقه بقاع اعلام کرد که کامیون‌های مازوت ایرانی فردا پنجشنبه از بندر بانیاس سوریه به بعلبک لبنان می‌رسند.

تقاضای دبیرکل حزب‌الله لبنان از عدم تجمع مردمی پس از آن صورت می‌گیرد که ریا اعلام کرد، در ایستگاه اول ورود تانکرهای سوخت ایران که میان ۲ منطقه العین و اللبوه قرار گرفته است، جشنی مردمی برای استقبال از این کامیون‌ها راس ساعت یک‌ونیم ظهر برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha