افسران سابق آمریکایی به همکاری سایبری غیرقانونی با امارات اعتراف کردند

تهران- ایرنا- سه تن از افسران پیشین آمریکا اعتراف کردند که برخلاف قوانین ایالات متحده با کشور امارات در مورد اقدامات سایبری مجرمانه همکاری داشته‌اند.

به گزارش ایرنا از نیویورک تایمز، سه افسر اطلاعاتی پیشین آمریکایی که توسط امارات متحده عربی برای انجام عملیات سایبری استخدام شده بودند به جرایم هک و نقض قوانین صادرات ایالات متحده که انتقال فناوری نظامی به دولت‌های خارجی را محدود می‌کند، اعتراف کردند.

براساس اسناد دادگاه که در روز چهاشنبه منتشر شده، این افسران در تجهیز امارات به فناوری پیشرفته و کمک به نیروهای اطلاعاتی این کشور با هدف ضربه زدن به دشمنان این کشور کوچک در خلیج فارس همکاری داشته‌اند.

دادستان‌های این دادگاه اعلام کرده‌اند که این افراد به امارات در دسترسی غیرمجاز برای بدست آوردن اطلاعات از رایانه‌ها، دستگاه‌های الکترونیکی و سرورهای سراسر جهان کمک کردند.

براساس گزارش نیویورک تایمز، افسران پیشین اطلاعاتی آمریکا در حقیقت با شرکت دارک متر (DarkMatter) که در واقع شرکتی برای دولت امارات است، همکاری داشته‌اند.

آنها بخشی از روندی هستند که این نیروها مشاغل پردرآمد دولت‌های خارجی را به امید انجام توانایی‌های خود برای تقویت عملیات سایبری می‌پذیرند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha