مدیران  آموزش و پرورش یزد آمادگی لازم برای بازگشایی مدرسه داشته باشند

یزد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد از رییسان آموزش و پرورش نواحی، مناطق و مدیران واحدهای مختلف آموزشی ۱۱ شهرستان استان خواست، آمادگی لازم برای بازگشایی کلاس های درس همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ داشته باشند.

به گزارش ایرنا، احمد ترحمی بهابادی چهارشنبه شب در نشست ستاد « پروژه مهر» استان افزود: همه مسئولان و خانواده ها باید برای بازگشایی مدرسه آمادگی داشته باشند،زیرا سیاست دولت سیزدهم حضور دانش آموزان در مدرسه است. 

وی اظهارکرد: انتطار این است ،مدیران به صورت یکنواخت در راستای تحقق بازگشایی مدرسه به صورت حضوری تلاش کنند. 
ترحمی تصریح کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه ۱۳۹۸ ،با گسترش و ترویج آموزش غیرحضوری به دانش آموزان خسارت های زیادی به طرح های آموزشی، تربیتی و پرورشی وارد شد که در این زمینه باید چاره اندیشی شود. 
وی افزود: ارایه آموزش به دانش آموزان همانند مثلث، موضوع سه ضلعی است یعنی از نهاد خانواده شروع و به مدرسه و اجتماع متکی است، اگر  هرکدام از این نهادها ناقص باشد به آموزش لطمه  وارد می شود. 

ترحمی  گفت: بازگشایی مدرسه ها و آموزش حضوری به این منزله نیست، سلامت جامعه در معرص تهدید قرار گیرد و یا به آن بی توجهی شود بلکه بخشی از آموزش است که می تواند تامین الزام سلامت محور جامعه باشد. 
وی خاطرنشان کرد: بازگشایی مدرسه تصمیم ملی است و اجرای آن هم نیاز به عزم ملی دارد. 

 معاون استانداری یزد از تمامی فرهنگیان استان که سال تحصیلی گذشته ارایه آموزش به دانش آموزان را به صورت مجازی به نحو مطلوب ارایه کردند،  قدردانی کرد. 

وی اظهارکرد: همه واقف هستند، آموزش ازراه دور با یکسری مشکل هایی روبروست که خدا را شکر معلمان در زمینه یادگیری و ارایه این شیوه آموزش با وجود برخی کاستی ها به خوبی عمل کردند. 

به گفته ترحمی جامعه با توجه به مسایل اقتصادی به آموزش های کاربردی ، فنی و حرفه ای نیاز دارد و حرکت آن در دوره جدید باید در این جهت برنامه ریزی شود.
وی ادامه داد: بر اساس سند تحول بنیادین و اسناد بالادستی هدایت تحصیلی دانش آموزان  باید جدی گرفته شود، والدین و دانش آموزان را  به سمت آموزش های  فنی و حرفه ای سوق داد تا دانش آموزان مهارت آموزی را بیشتر فرا گیرند. 
وی با اشاره به واکسیناسیون فرهنگیان استان هم یادآور شد: تنها راه نجات جامعه و قطع زنجیره ویروس کرونا واکسینه افزون بر ۸۰ درصد افراد جامعه است. 

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش یزد با اشاره به پروژه مهر گفت: مجموعه آموزش پرورش استان آمادگی کامل برای بازگشایی مدرسه به صورت حضوری، مجازی و ترکیبی از این ۲ شیوه را دارد.
محسن موحدی فر، افزود: مجموعه مدیران آموزش و پرورش استان با تلاش های شبانه روزی ، تمامی مدرسه  را  برای اول مهر آماده کردند. 
وی با اشاره به کمبود چهار هزار و ۶۰۰  معلم در استان گفت:با تدابیر اندیشیده شده و با به کارگیری دانشجویان فرهنگیان، افراد بازنشسته و حق التدریس  این مشکل در استان رفع شد. 
موحدی فر خاطرنشان  کرد: در بحت فصای مجازی مدیران مدرسه کارهای خوبی انجام دادند بسیاری از دانش آموزان با کمترین امکانات، بیشترین بهره وری در بحت آموزشی داشتند.
وی افزود: به تعداد کلاس درس که‌ سال تحصیلی گذشته باید در مدرسه تشکیل می شد، برای نخستین بار در تاریخ آموزش و پرورش یکی از اتاق های  منزل شخصی معلمان به کلاس درس تبدیل شد.
موحدی فر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در زمینه آموزش غیرحضوری به صورت مجازی تجربه ای وجود نداشت اما این کار به نحو احسن انجام شد.
وی با اشاره به واکسیناسیون ۸۵ درصد فرهنگیان استان اظهار امیدواری کرد که واکسینه دانش آموزان به شیوه « مدرسه به مدرسه»  در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

این مسوول با بیان اینکه سلامت دانش آموزان در اولویت کارها قرار دارد، گفت: به صورت تدریجی کلاس های ۲ نفری، سه نفری ، پنج نفری و نیز مدرسه عشایری در اول مهر بازگشایی می شود.

موحدی فر افزود: بر اساس برنامه ریزی پایه اول و دوم دوره ابتدایی با رعایت فاصله اجتماعی و مهیا شدن تهویه کلاس درس اول مهرماه  به صورت حضوری برگزار می شود. 

به گفته وی سال گذشته به رغم تلاش های انجام شده در مجموع در دوره ابتدایی ۶ هزار و ۷۰۰ دانش آموزان در کلاس درس شرکت نکردند و در دوره متوسطه اول هم سه هزار و ۳۰۰ نفر ترک تحصیل کردند. 

تعداد دانش آموزان استان یزد در سال تحصیلی پیشرو ۲۷۱ هزار نفر تحمین زده می شود که قرار است در یک هزار و ۹۰۰ واحد آموزشی تحصیل کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha