سازمان انتقال خون : پویش اهدای خون ورزشکاران الگوی مرام پهلوانی است

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان انتقال خون با تقدیر از همراهی جوانان و ورزشکاران با فرهنگ اهدای خون، پویش اهدای خون ورزشکاران را یک الگوی تمام عیار از مرام پهلوانی دانست.

به گزارش چهارشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، پویش اهدای خون ورزشکاران با همکاری همه فدراسیون های ورزشی در آخرین روزهای تابستان، گرمابخش زندگی دوباره بیماران نیازمند به خون شده است.

بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه خوشبختانه در روزهایی هستیم که پیک پنجم کرونا در حال فروکش است و همچنین واکسیناسیون عمومی سرعت بیشتری گرفته، به همین دلیل عمل های جراحی غیراورژانسی دوباره از سر گرفته خواهد شد و همین مساله، نیاز به خون و فرآورده های آن را افزایش می دهد و جوانان و ورزشکاران، دو جمعیت کلیدی در تامین نیاز به خون در کشور می باشند.

وی با اشاره به اینکه سازمان جهانی بهداشت در روز جهانی اهداکنندگان خون، تمرکز اصلی کمپین امسال را بر تشویق و ترغیب جوانان به اهدای خون مستمر قرار داد، خاطرنشان کرد: همراهی جوانان با فرهنگ اهدای خون به صورت مستمر و همیشگی، زمینه ساز سبک زندگی سالم و پرهیز از رفتارهای ناهنجار و پرخطر در بین قشر مهمی از جامعه می شود.

حاجی بیگی ادامه داد: ورزشکاران به دلیل خودمراقبتی و حفظ آمادگی جسمانی می توانند اهداکنندگان خون سالم تر و مناسب تری باشند و همچنین محبوبیت ورزشکاران به عنوان الگوی جوانان می تواند جمعیت جوان زیادی را به جمع اهداکنندگان خون اضافه کند به طوری که یک نمونه بین المللی در این زمینه، کریستیانو رونالدو برترین گلزن تاریخ فوتبال است و همه می دانند او به خاطر استمرار در اهدای خون، از خالکوبی پرهیز می کند و در این سالها به عنوان سفیر اهدای خون، همکاری های گسترده ای را در زمینه گسترش فرهنگ اهدای خون داشته است.

سخنگوی سامان انتقال خون در پایان، ضمن تقدیر از پویش اهدای خون ورزشکاران و همراهی و همدلی فدراسیون های ورزشی با این حرکت نجات بخش و خیرخواهانه اظهار کرد: با توجه به برگزاری مسابقات المپیک و پارالمپیک، روحیه نشاط و قهرمانی در جامعه ایجاد شده که امیدواریم بر طبق شعار هر اهدای خون یک قهرمان است، شاهد حضور قهرمانان ورزشی، مربیان و ورزشدوستان در مراکز اهدای خون باشیم و صحنه هایی ناب از پهلوانی و انسانیت را به منصه ظهور بگذاریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha