۴۹۵ بیمار کرونایی در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در شبانه روز گذشته با بستری شدن ۱۱۶ بیمار کرونایی دیگر، شمار بستری‌ها در بیمارستان‌های استان به ۴۹۵ نفر رسید.

دکتر فاطمه نوروزیان چهارشنبه شب با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: در ۲۴ ساعت گذشته همچنین با جانباختن ۱۰ نفر دیگر از بیماران کرونایی در هرمزگان، شمار کل جانباختگان به ۲ هزار و ۳۱۱ نفر رسید.
وی بیان داشت: جانباختگان شامل چهار مرد و ۶ زن در بازه سنی ۲۶ تا ۹۷ سال از شهرهای بندرعباس، میناب، قشم، رودان، حاجی آباد، بستک و بندرلنگه بودند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت: اکنون ۱۰۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۹ نفر از آن‌ها وخیم است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه تاکنون ۹۲۸ هزار و ۹۱۶ دز واکسن در نوبت اول و دوم به مردم استان تزریق شده است، ادامه داد: تعداد نمونه گیری کرونایی در هرمزگان از ابتدای اپیدمی تاکنون ۵۳۶ّ هزار و ۸۲۴ نفر بوده است.

وی در خصوص واکسیناسیون روستانشینان نیز گفت: کارکنان مرکز بهداشت با همکاری سپاه، افراد بالای ۱۸ سال را در روستاهای با جمعیت زیر ۵۰۰ نفر علیه بیماری کرونا واکسینه می‌کنند.

دکتر نوروزیان افزود: در برخی از روستاها که فاصله زیادی تا مرکز دارند، کارکنان مرکز بهداشت با مراجعه به درمنزل واکسیناسیون را انجام می‌دهند و از مردم درخواست می‌کنیم در این زمینه همکاری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha