لزوم دستیابی به معادله برد - برد برای همکاری ورزش و صنعت در استان فارس

شیراز-ایرنا- هشت نفر از قهرمانان المپیک و پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو چهارشنبه در آیینی به میزبانی اتاق بازرگانی فارس تجلیل شدند، مراسمی که طی آن بر لزوم دستیابی به معادله برد - برد برای همکاری ورزش و صنعت در استان تاکید شد.

روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس چهارشنبه در مطلب ارسالی از قول جمال رازقی رئیس  این اتاق گزارش داد: باور داریم در حوزه اقتصاد، مقوله اقتصاد هنر و ورزش دو بخش مهم و موثر هستند که توجه به این دو بخش می تواند ثروت آفرینی بسیاری برای کشور و استان ها داشته باشد.
رازقی افزود: سالهاست برای اقتصاد هنر در کشور اقداماتی انجام شده اما اقتصاد ورزش همواره در مهجوریت قرار دارد به طوری که می بینیم ورزش های پر رونقی مانند فوتبال نیز جز کوچکی در اقتصاد کشور ما است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس با اشاره به وجود جوانان پر استعداد در نقاط مختلف کشور و ثروت آفرینی آنان در عرصه های مختلف ورزشی اظهارداشت: امیدواریم اقتصاد ورزش ما بتواند در شرایط سالم، شفاف و بالنده فعالیت پر رونقی را در کشور ایجاد کند. 

معادله برد - برد برای همکاری ورزش و صنعت شکل گیرد
عباس حاجی ‌زاده مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس نیز در این آیین‌ گفت: امروز صنعت ورزش در جهان یکی از صنایع مهم در توسعه اقتصاد هر کشور است و این درحالی است که هنوز در کشور ما این صنعت نهادینه نشده است.
وی اضافه کرد: متاسفانه برای ایجاد صنعت ورزش با ضعف و یاعدم شفافیت قوانین روبرو هستیم.
وی ادامه داد: اتاق بازرگانی یکی از ظرفیت های مهم در توسعه اقتصاد ورزش است که می تواند با مشاوره تخصصی و ایجاد تعامل، فضای برد برد را برای ورزش و صنعت ایجاد کند.
حاجی زاده با تاکید بر اینکه امید داریم قوانین در حوزه اقتصاد ورزش اصلاح شود که در این صورت کارهای بزرگی را می توان بدون انجام بروکراسی های طولانی اداری در حوزه ورزش کشور انجام داد ادامه داد: امروز در استان فارس نیز بخش صنعت سرمایه گذاری کمی در حوزه ورزش داشته در حالی که قهرمانان ما در بالاترین آوردگاه های ورزشی جهان درخشیده اند و موجب عزت و اقتدار ملی شده اند.
در این آیین از ورزشکاران محمد علی گرایی و محمدرضا گرایی  در کشتی المپیک توکیو، ساره جوانمردی و سمیرا ارم در تیراندازی، علی اصغر جوانمردی و مهدی اولاد در دو و میدانی و مجتبی کمالی در بسکتبال با ویلچر پارالمپیک ۲۰۲۰ تجلیل شد.
این ورزشکاران از استان فارس در رقابت های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۱ توکیو شرکت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha