هنرمند کرمانشاهی جایزه ویژه جشنواره بین‌المللی کرواسی را کسب کرد

کرمانشاه - ایرنا - «فخرالدین دوست‌محمد» کارتونیست، تصویرگر و نویسنده مقالات موفقیت و انگیزشی کرمانشاه در شانزدهمین جشنواره بین المللی کارتون شهر تاریخی سولین کرواسی جایزه ویژه (پلاک و دیپلم افتخار) را کسب کرد.

به گزارش ایرنا، این هنرمند کرمانشاهی با پنج اثر درباره آثار باستانی و محافظت از اشیا تاریخی در این جشنواره بین المللی شرکت کرده بود و بعد از خبر کسب موفقیت در جشنواره قرار است جایزه ویژه به زودی به ایران ارسال شود.

این شانزدهمین جشنواره بین المللی سولین کرواسی است که در حال برگزاری می‌باشد و نشان از اعتبار و نظم و مدیریت بالای این فستیوال است.

اثری که برگزیده شده یک بانوی فرشباف ایرانی است که کنار نوازنده و آهنگساز خارجی، در حال به صدا درآوردن صدای روح نواز تارهای فرش است و هدفش بیان موسیقی موجود در فرش ایرانی و جایگاه آن است.

«فخرالدین دوست محمد» متولد ۱۳۵۵ شهرستان قصرشیرین؛ عکاس، تصویرگر، کاریکاتوریست دارای مدرک کارشناسی فرش ( طراحی فرش ) از دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان است.

کسب عنوان اول در اولین نمایشگاه سازمان آب وفاضلاب استان کرمانشاه با موضوع ((صرفه جویی در مصرف آب ))، سال ۱۳۷۵، کسب عنوان اول در نهمین همایش مهندسی زلزله کاشان، اسفند ۱۳۸۶، کسب عنوان اول در اولین جشنواره سراسری حدیث حیاء با موضوع عفاف وحجاب ،۱۳۹۰، کسب عنوان اول در جشنواره سراسری حجاب زینت آفرینش، استان مازندران، شهریور۱۳۹۱، کسب عنوان دوم در جشنواره سراسری کاریکاتور بوکان با موضوع قاچاق کالا و آزاد، بهمن ۱۳۹۰، کسب جایزه بهترین کارتون از بیستمین مسابقه بین المللی دائجون کره جنوبی، ۱۳۹۰، کسب عنوان دوم از پنجمین دوسالانه کاریکاتور de geuse بلژیک، مهرماه۱۳۹۲ و کسب عنوان دوم از مسابقه بین المللی جاده ابریشم چین، ۱۳۹۳ از جمله افتخارات این هنرمند کرمانشاهی است.

وی همچنین داوری اولین مسابقه استانی عکس وکاریکاتور شرکت مخابرات استان کرمانشاه، اردیبهشت ۱۳۸۴ و داور و مسئول اجرائی اولین جشنواره کاریکاتور منطقه ای با موضوع ((انرژی هسته ای و نفی نظام سلطه))، را در کارنامه کاری خود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha