ارتباط موثر با جامعه ایثارگری؛ مهمترین اولویت فرهنگی بنیاد شهید است

تهران - ایرنا - نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون ایثارگران، گفت: اولویت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دوره می‌تواند ایجاد تحول در برقراری ارتباط موثر با خانواده‌های محترم شهدا، جانبازان و آزادگان باشد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا ،‌ اقبال شاکری نماینده اسلامشهر، تهران، ری و شمیرانات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در گفت وگویی با تاکید بر این‌که خانواده معزز جامعه ایثارگری باید بنیاد شهید و امور ایثارگران را ملجاء و پناهگاه خود بداند، افزود: اگر این قشر هر مشکلی دارد باید در وهله نخست، به بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کند و بتواند مسائل خود را با این نهاد مطرح و به نتیجه برساند.

وی با تاکید بر این‌که بنیاد شهید و امور ایثارگران  باید رویکرد تعاملی خود را با خانواده جامعه ایثارگری حفظ کند و ارتقاء ببخشد، گفت: باید بکوشیم که هرگز فضای خشک و اداری بر محیط بنیاد شهید و امور ایثارگران که برای خدمت به ولی‌نعمتان نظام مقدس جمهوری اسلامی تاسیس شده است؛ غلبه نکند. این اتفاق با رویکردهای تاسیس این نهاد ارزنده انقلاب در تناقض است.

ارتباط موثر با جامعه ایثارگری؛ مهمترین اولویت فرهنگی بنیاد شهید است

شاکری یادآور شد: هرچند تاکنون تعامل مناسبی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران با جامعه هدف وجود داشته است اما باید این روحیه را رشد داد و کارکنان این نهاد باید همواره گوش شنوایی برای انتقادات خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان داشته و در برابر شنیدن این انتقادات صبور باشند. بنابراین رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران باید در نحوه رسیدگی به مشکلات جامعه ایثارگری تحولی بنیادی ایجاد کند تا بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های این جامعه برطرف شود. البته مجلس شورای اسلامی نیز در زمینه رفع مشکلات جامعه ایثارگری مساعدت و همکاری لازم را خواهد داشت.

برنامه‌های سرکشی به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان به صورت گسترده‌تری انجام شود

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اعضای جامعه ایثارگری باید احساس کنند که بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره به یاد آنان است بنابراین ضرورت دارد که برنامه‌های سرکشی به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان به صورت گسترده‌تری انجام شود تا آن‌ها احساس نکنند که فراموش شده‌اند.

وی با اشاره به تصویب قانونی که دولت را ملزم به تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان جامعه ایثارگری می‌کند، گفت: یکی از اهداف ما در تصویب این قانون این بود که بتوانیم بخشی از دِین خود را به جامعه ایثارگری کشور ادا کنیم. البته این کار باید خیلی پیش از این‌ها صورت می‌گرفت اما توانستیم با در نظر گرفتن بودجه مناسب در لایحه بودجه ۱۴۰۰ این امر را تحقق ببخشیم.

نماینده اسلامشهر، تهران، ری و شمیرانات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نیاز است که بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه حقوق فرزندان جامعه ایثارگری را از سایر نهادها مطالبه کند. در زمینه فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان متولی اصلی این امر، باید از تمامی نهادها در این زمینه مطالبه داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha