بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی محرومان در کشور احداث می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ معاون پشتیبانی و هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ساخت بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی محرومان در مناطق مختلف کشور شروع شده است.

به گزارش ایرنا ، هادی درفشی چهارشنبه در جریان افتتاح طرح هادی روستای مجره از توابع بخش مرکزی شهرستان خلخال اظهارکرد: از این تعداد، عملیات اجرایی بیش از ۶۰ هزار واحد به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت این واحدها ۳۰۰ میلیون ریال وام بلاعوض و یک میلیارد ریال وام کم‌بهره داده شده است، افزود: برای ساخت خانه‌های محرومان در روستاها ۸۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و یک میلیارد ریال وام داده می‌شود.

سرپرست فرمانداری خلخال نیز در این آیین فعالیت‌های عمرانی روستاهای شهرستان را در ارتقای رفاه حال اهالی بسیار موثر دانست و از تلاش‌های انجام شده بنیاد مسکن در این راستا قدردانی کرد.

مسعود یگانه با بیان اینکه روستاها به عنوان سکونتگاه‌های مولد باید بسترهای مختلف تولیدی در آنها تقویت و نقش آنها پررنگ شود، افزود: هرگونه اقدام در راستای توسعه این مناطق ارزشمند و موثر است.

وی اظهارکرد: تلاش برای توسعه و عمران مناطق محروم روستایی می‌تواند ما را به اهداف عالیه توسعه سرزمین نزدیک کند و نقش بنیاد مسکن به عنوان یکی از متولیان اصلی در عمران روستاهای کشور تعیین‌کننده است.

سرپرست فرمانداری خلخال با تاکید بر لزوم تامین قیر از سوی بنیاد مسکن کشور برای اجرای طرح‌های هادی روستایی افزود: انتظار می‌رود با تداوم توسعه و عمران روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آثار این توسعه در زمینه‌های مختلف و در زندگی مناطق محروم روستایی منطقه نمود یابد.

محمد حاتمی ، مدیر بنیاد مسکن شهرستان خلخال هم گفت: آسفالت معابر روستای مجره در سال جاری با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی با قیر یارانه‌ای و مشارکت دهیاری در زیرسازی‌ اجرا شده است.

وی افزود: از سال ۸۴ تاکنون که بحث بهسازی بافت‌های روستایی در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفته ، با اعطای ۱۸۶ مورد تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش تقریبی ۲۹ میلیارد ریال همین تعداد واحد مسکونی در این روستا بهسازی و برای ۲۲۶ واحد مسکونی نیز سند رسمی صادر شده است.

وی از ساخت سه واحد مسکونی برای سه خانوار کم‌برخوردار و محروم در این روستا خبر داد که با اعطای یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه و یک میلیارد و ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض اجرا شده است.

او بیان کرد: در مقاوم‌سازی واحدها نیز که از برنامه‌های بنیاد می‌باشد، در سال گذشته با اعطای ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه یک واحد مسکونی در این روستا مقاوم‌سازی شد و امیدواریم در سال‌های آتی نیز با بهره‌گیری از مشارکت‌های عمومی و ردیف‌های اعتیاری مختلف طرح‌های مختلف عمرانی در این روستا اجرا شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha