۳۳ میلیارد ریال برای شهرداری‌های آواجیق و چالدران اختصاص یافت

ارومیه- ایرنا- فرماندار چالدران گفت: امسال بیش از ۳۳ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی شهرداری های آواجیق و چالدران در کمیته برنامه ریزی مصوب شده و به مدیران شهری این منطقه اختصاص داده شده است.

حسن محمدزاده عصر روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرهای چالدران و آواجیق با حضور سرپرستان شهرداری‌ ها و اعضای شوراهای اسلامی این شهرها اظهار داشت: داشتن شهری آباد و توسعه یافته نیازمند داشتن برنامه هایی از پیش تعیین شده است.

وی افزود: اعضای شوراهای اسلامی شهرهای چالدران و آواجیق باید در جهت عمران و آبادانی این شهرها با ایجاد منبع درآمدی تلاش‌ های لازم را انجام دهند.

فرماندار چالدران از اجرای طرح رفع تداخل اراضی ملی با اشخاص در شهرهای چالدران و آواجیق خبر داد و بیان کرد: این طرح در شهر چالدران به پایان رسیده و در شهر آواجیق نیز در مراحل پایانی است.

محمدزاده به موضوع قیر برای آسفالت معابر شهر "آواجیق" نیز اشاره کرد و ادامه داد: با انجام تفاهم به عمل آمده ما بین شهرداری چالدران و آواجیق این موضوع درحال  برطرف شدن است.

در ادامه این جلسه  اعضای شوراهای اسلامی شهرهای چالدران و آواجیق نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص رفع مسائل و مشکلات حوزه شهری خود بیان کردند.

چالدران حدود ۱۷۸ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده‌اند.

این شهرستان  با ۴۵ هزار نفر جمعیت از شهرهای شمالی آذربایجان‌غربی و دارای مرز مشترک با کشور ترکیه است.

با اهتمام دولت، بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی اقداماتی در راستای محرومیت زدایی از این شهرستان انجام شده است و همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha