۲۴ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۱
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84472287
۱ نفر

برچسب‌ها

کابل انتقال برق بین انگلیس و فرانسه قطع شد

لندن – ایرنا – منابع خبری انگلیس روز چهارشنبه اعلام کردند که بر اثر آتش سوزی مهیب در یکی از تاسیسات برقی جنوب شرق این کشور، کابل انتقال برق بین انگلیس و فرانسه قطع شده است.

به گزارش ایرنا، اداره آتش‌نشانی اعلام کرد که ۱۲ آتش نشان برای اطفای حریق به محل حادثه در نزدیکی شهر اشفورد اعزام شده است. این رویداد بامداد امروز در یکی از تاسیسات متعلق به شرکت نشنال گرید که در زمینه توزیع برق و گاز در انگلیس فعالیت می‌کند رخ داده است.

به گفته این شرکت انگلیسی کسی در این حادثه مجروح نشده و تمام نیروها از ساختمان تخلیه شده‌اند. هنوز تاثیر این حادثه بر احتمال قطعی برق مشخص نیست. اما اداره آتش‌نشانی احتمال داد که فشار آب در منطقه کاهش یابد. سخنگوی این نهاد انگلیسی افزود که عملیات تیم آتش‌نشانی ممکن است چندین ساعت طول بکشد.

تا زمان مخابره این خبر، جزئیات بیشتری درباره علت وقوع حادثه منتشر نشده است.  شرکت آرتی‌ائی فرانسه اعلام کرده که بر اثر آتش سوزی امروز، انتقال برق از طریق این کابل تا ۱۳ اکتبر متوقف خواهد بود.

رسانه‌های انگلیسی گزارش دادند که کابل حادثه دیده در سال ۱۹۸۶ راه‌اندازی شد تا کمبود برق انگلیس را از فرانسه تامین کند. فرانسه برای تولید این برق از نیروگاه‌های اتمی استفاده می‌کند. گفته می‌شود که در سال‌های اخیر نصف ظرفیت کابل یادشده مورد استفاده قرار گرفته است.

انگلیس در کل دارای ۶ کابل انتقال برق خارجی با ظرفیت ۶ گیگاوات می‌باشد. کابل هفتم نیز که برق بین انگلیس و نروژ را منتقل می‌کند دو ماه پیش مورد آزمایش قرار گرفت اما هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha