تدریس در مناطق روستایی و عشایری حضوری است

تهران - ایرنا - مدیرکل ارزیابی عملکرد وشکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش از اول مهر ماه در شبکه شاد، آغاز می‌شود و در مناطق روستایی و عشایری که جمعیت کمتر است، تدریس به صورت حضوری خواهد بود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، محمدحسین کفراشی اظهار داشت: با افزایش واکسیناسیون در آبان ماه و ایجاد امنیت بیشتر با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت تدریجی امکان آموزش در مدارس زیر ۱۵۰ نفر به صورت حضوری وجود خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در مدارسی که جمعیت زیاد است با نظر شورای مدرسه و تصمیم مدیر نسبت به آموزش حضوری یا مجازی تصمیم گیری می شود.

مدیرکل ارزیابی  عملکرد و شکایات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۹۲درصد فرهنگیان دز اول  و بیش از ۷۰ درصد هم دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: اولویت تزریق واکسن با همکاران فرهنگی است و درصورت انجام واکسیناسیون برای دانش‌آموزان این کار از مقاطع بالا آغاز می شود.

کفراشی خاطرنشان کرد: اما براساس تصمیمات مسوولان، در صورت روبرو شدن با موج ششم شیوع کرونا، آموزش از طریق فضای مجازی ادامه خواهد یافت.

وی با یادآوری اینکه آموزش و پرورش در تلاش است تا تجهیزات لازم نظیر گوشی و تبلت را برای بهره مندی از فضای آموزشی شاد در اختیار دانش آموزان فاقد تجهیزات آموزش الکترونیکی قرار دهد، افزود: وزارت آموزش و پرورش از اعضای شورای معاونان یک نفر را به عنوان معین انتخاب کرده است تا با حضور در استان ها پیگیر حل و رفع مشکلات باشد.

مدیرکل ارزیابی  عملکرد و شکایات وزارت آموزش و پرورش بر حفظ سلامت دانش آموزان تاکید کرد و گفت: اولویت اول آموزش و پرورش حفظ سلامت دانش آموزان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha