قطعه موسیقی «شهر خون» هفته دفاع مقدس در سمنان رونمایی می‌شود

سمنان- ایرنا- آهنگساز قطعه «شهر خون» گفت: قطعه موسیقی «شهر خون» با صدای «علیرضا افتخاری» در فضای موسیقی ایرانی ارکسترال، روز ۳۱ شهریور به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در سمنان رونمایی می‌شود.

ابوالفضل صادقی‌نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: ایران زمین همواره درگیر جنگ‌های متعدد بوده و خون پاک شهدایی مانند ستارخان، میرزا کوچک خان، دلواری و سردار سلیمانی ضامن آزادی شده است.

وی افزود: پرداختن به موضوع افرادی که در راه وطن ایثار کردند، وظیفه همه ما است و با تشویق مدیرکل فقید صدا و سیمای مرکز سمنان، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی توکلیان، قطعه موسیقی جدیدی با شعری از مهدی خادمیان از شاعران استان سمنان و با صدای خواننده‌ای سرشناس تولید شد.

آهنگساز قطعه «شهر خون» گفت: تنظیم این قطعه را فرید قهرمان‌پور انجام داد و نوشین پاسدار، مسعودنوروزی و روزبه زرعی نوازندگان این قطعه بودند.

صادقی‌نژاد بیان کرد: این قطعه موسیقی با حمایت مادی و معنوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و نیز با حمایت صدا و سیمای استان سمنان به سرانجام رسید.

آهنگساز این قطعه بیان کرد: قطعه «شهر خون» در آغاز هفته دفاع مقدس به عنوان برگی از تاریخ پرافتخار ایستادگی مردم جان بر کف و ایثارگر ایران، که با گذشتن از تمام تعلقات دنیوی سربلندی و افتخار این سرزمین را رقم زدند، تقدیم می‌شود.

صادقی‌نژاد معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha