۲۵ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۹:۰۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84472090
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۱ درصد از فرهنگیان خلخالی واکسن نزدند

اردبیل _ ایرنا _ معاون پرورشی و فرهنگی مدیریت آموزش و پرورش خلخال گفت: تاکنون ۷۹ درصد از فرهنگیان و معلمان این منطقه تحت پوشش واکسیناسیون کرونا قرار گرفته ولی ۲۱ درصد از فرهنگیان نیز در مقابل تزریق واکسن کرونا مقاومت می‌کنند.

به گزارش ایرنا ، نسرین موسوی روز پنجشنبه در جلسه بررسی وضعیت واکسیناسیون کرونا فرهنگیان و اساتید دانشگاه‌های خلخال اظهارکرد: از مجموع هزار و ۱۵۷ فرهنگی این منطقه شامل نیروهای رسمی ، قراردادی ، حق‌التدریس ، سرباز معلم و سوادآموزان نهضت سوادآموزی این منطقه ۱۹۲ نفر

تاکنون از دریافت و تزریق واکسن کرونا به بهانه‌ بیماری ، سهل‌انگاری و یا معتقد نبودن به واکسن خودداری کردند.

او افزود: هرچند قانون خاصی در زمینه اجباری بودن تزریق واکسن کرونا در کشور وجود ندارد ولی برای دستیابی به اهداف ادامه تحصیل حضوری دانش‌آموزان ناچار به اعمال اقداماتی در چهارچوب قوانین خواهیم بود.

وی با اشاره به شعار تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با عنوان "استمرار آموزش ، ارتقای کیفیت و تضمین سلامت" بیان کرد: آموزش و پرورش خلخال آمادگی کامل برای شروع شایسته سال تحصیلی در سه حالت حضوری ، غیرحضوری و ترکیبی را دارد.

او بیان کرد: تشکیل کمیته سلامت و اتخاذ تصمیمات لازم قبل و بعد از بازگشایی مدارس به مدیران واحدهای آموزشی تاکید شده است.

او افزود: از ماه‌ها پیش تدارک لازم برای شروع سال‌ تحصیلی در نظر گرفته شد و در کنار ثبت‌نام دانش‌آموزان، تهیه و توزیع کتب درسی و سازماندهی نیروی انسانی تلاش شد تا تجهیزات و امکانات مناسب ورزشی و بهداشتی در اختیار واحدهای آموزشی قرار بگیرد.

وی با اشاره به افت کیفیت آموزش در فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی ناشی از استفاده از ابزارهای ورود به فضای مجازی توسط دانش‌آموزان گفت: کرونا کاملا بر وضعیت جسمانی و روانی دانش‌آموزان تاثیر گذاشته و افزایش خشونت در بین جمعیت دانش‌آموزی ، اختلاف بین اولیا و کشمکش‌های خانوادگی و چاقی وکم‌تحرکی به علت دوری از ورزش و نشاط نمونه‌ای از این گونه تاثیرات منفی است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha