بستری شدگان بخش کرونا در شاهین‌دژ به ۱۰ نفر کاهش یافت

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ با اشاره به کاهش شمار بستری‌های مبتلا به کرونا در این شهرستان گفت: هم اکنون ۱۰ بیمار در بخش کرونای بیمارستان شهید راثی این شهرستان بستری هستند که نسبت به هفته گذشته کاهش محسوسی یافته است.

امین قلندرزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همکاری شهروندان در اجرای پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی موجب کاهش آمار مراجعه کنندگان و بستری شدگان بخش کرونای بیمارستان شده است.

وی ادامه داد: از شهروندان انتظار داریم با رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی زمینه پایداری شرایط فعلی را هموار کنند تا وضعیت شهرستان از حالت قرمز به شرایط عادی بازگردد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ با اشاره به اینکه روند واکسیناسیون با شتاب مطلوبی در حال انجام است، گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون سراسری تاکنون بیش از ۳۳ هزار دُز واکسن در این شهرستان به افراد واجد شرایط تزریق شده است.

امین قلندرزاده افزود: از این تعداد ۲۰ هزار نفر دُز اول و ۱۳ هزار نفر نیز با دریافت دُز دوم علیه بیماری کووید-۱۹ ایمن شده‌اند.

وی بیان کرد: در شهرستان شاهین‌‍دژ سه پایگاه تجمیعی شامل مرکز جامع سلامت شهری شماره ۲، مرکز جامع سلامت "محمودآباد" و مرکز جامع سلامت "کشاورز" همه روزه آماده ارایه خدمات واکسیناسیون و ایمن سازی هستند و امیدواریم با اختصاص واکسن موردنیاز از دانشگاه علوم پزشکی استان بزودی تمام گروه های هدف و پر خطر واکسینه شوند.

قلندرزاده با اشاره به اینکه هفت پایگاه بهداشتی در سطح روستاها نیز در امر واکسیناسیون به روستاییان درحال فعالیت است، اضافه کرد: روزانه بین ۲ تا سه هزار دز واکسن کرونا به افراد واجد شرایط و جامعه هدف تعیین شده در این شهرستان تزریق می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ با اشاره به اینکه ۷۰ هزار نفر بالای ۱۸ سال در این شهرستان وجود دارد، گفت: حدود ۴۰ هزار نفر دیگر در انتظار تزریق واکسن هستند که طی یک ماهه آینده تمامی آنان حداقل یک دز را دریافت می‌کنند.

شاهین‌دژ با ۹۸ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است؛ این شهرستان از جمله نخستین شهرستان‌های آذربایجان‌غربی بود که شیوع بیماری کرونا در آن تثبیت شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha