دانش آموزان باید از نظر فکری و مهارتی قوی باشند

تهران-ایرنا- نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: دانش‌آموزان باید از نظر فکری، جسمی، معنوی، بصیرتی و مهارتی قوی باشند؛ آنها باید در زمینه مهارت های نوشتاری، گفتاری، سواد رسانه‌ای و ارتباط مؤثر تلاش کنند.

به گرارش روز چهارشنبه روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در اختتامیه سومین اجلاس کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان که در مجتمع آدینه برگزار شد، از ابلاغ لغو اجرای سند۲۰۳۰ توسط رییس جمهوری تشکر کرد و افزود: امید ما این است که با این رویکرد نفس زالوصفت ها در کشور بند بیاید و با اراده قوای سه گانه، اموال غارت شده به اموال عمومی برگردد و قوه قضاییه جلوی فساد را بگیرد.  

وی تصریح کرد: این اتحادیه از صدر تا ذیل که ذیل یعنی دانش‌آموزان قوی‌ با همه توان و همه وجود در جهت تحقق آرمان‌های بزرگ تلاش می کند و از هیچ کمکی به دولت، مجلس و قوه قضاییه دریغ نمی کند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان تاکید کرد: این اتحادیه باید پرچمدار عدالت و فساد ستیزی ذیل فرهنگ عاشورایی و معارف مهدوی(عج) باشد. انجمن های اسلامی دانش آموزان باید قوی باشند تا ایران قوی را بسازیم.

حجت الاسلام حاج علی اکبری بر تقویت فکری، معنوی دانش آموزان تاکید کرد و یادآور شد: نکته بعدی قوت جسمی است که نباید دست کم گرفته شود. فقر حرکتی مخصوصا در جریان کرونا خیلی خود را نشان داد. در این راستا باید درمورد تغذیه مناسب و ورزش دانش آموزان تلاش کرد.  

وی ادامه داد: دانش‌آموزان باید قوی از نظر فکری، قوی از نظر ذهنی و معنوی، قوی از نظر جسمی، قوی از نظر بصیرتی و قوی از مهارتی باشند؛ قوت مهارتی را از دست ندهید و روی چند مهارت نوشتاری، گفتاری، سواد رسانه‌ای و ارتباط مؤثر کار کنید.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری به انتخابات اعضای شورای مرکزی این اتحادیه اشاره کرد و اظهار داشت: این انتخابات می تواند الگویی برای انتخابات کشوری باشد. در عین جدی و قوی بودن، مرزهای ادب و اخلاق در آن صیانت می شود.

وی ادامه داد: کسانی که در عصر غیبت موفق می شوند زیست مهدوی را رعایت کنند مثل اصحاب پیامبر اکرم (ص) خواهند بود؛ فرصت انجمن اسلامی، فرصت دلدادگی و تعاون جمعی برای آرمان مهدوی است.  

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی به این بیانات امام خمینی(ره) خطاب به دانش آموزان دبیرستانی اشاره کرد که «هر یک اعضای این انجمن‌های محترم، شعبه ‌ای است از آن انجمن‌های بزرگ اسلامی تحت رهبری امام زمان(عج) است».

حاج علی اکبری خطاب به دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: شما فرزندان معنوی امام زمان (عج) هستید، پس برای ایشان بنویسید و بگویید. نامشان را ترویج کنید و یادشان را گرامی بدارید. انجمن اسلامی باید این پرچم را بر افراشته کند. کل فعالیت انجمن اسلامی در تمام ساحات زیر پرچم آرمان مهدوی (عج) است.   

وی تصریح کرد: دو معدن گنج تمام ناشدنی دارید که تمام نیازهای امت را در این عصر پاسخ می دهد؛ یکی اصل و دیگری فرع است؛ اصل فرهنگ عاشوراست. کناب عاشورا دو جلد است یکی جلد امام حسین(ع) و جلد دوم حضرت زینب(س) است. مراجعه فعال به این ذخیره بی‌نظیر دستور کار مومن باید باشد.  

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: عاشورا به قرائت حضرت زینب (س) این است که هیچ بن‌بستی پیش روی مؤمن وجود ندارد و همه امید است. نکته بعدی استقامت است که در این مسیر باید ملامت‌ها و سختی‌ها را تحمل کنید. سومین مسأله، تحت هر شرایطی وفاداری به اصول است و نکته دیگر بیان و تببین است که مکتب عاشورا را زنده نگه داشت.  

حاج علی اکبری با تأکید بر اینکه به روز شده فرهنگ عاشورا، دفاع مقدس است، ادامه داد: تدوام دفاع مقدس در دفاع از حرم بود که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نقش ویژه‌ای داشت؛ قرائت عصری فرهنگ عاشورا، دفاع مقدس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha